22.06.18 Technická analýza XRP/USD – Testujeme předchozí úroveň podpory

Share This Post

Tak dnes se nám Bitcoin po odrazu od daily moving averange 10 opět propadl a domnívám se, že minimálně otestuje 6250 $. V tom horším případě vytvoří nové low a čeká nás pokles k hodnotám okolo 5800 $. Ripple se samozřejmě také vydal za svým větším bratrem Bitcoinem, a možná také otestuje 0.48500 $, což je předchozí konsolidace u současného low.

Daily trend……………………Downtrend
Weekly trend…………………Downtrend
Volume (24h)…………………237 858 000 $/ 37 385 BTC

Dnešní XRP se obchoduje za cenu 0.515409 $, což odpovídá oslabení o -4,34%.

Neviděl bych v dnešním poklesu nic mimořádného, po technické stránce trh vytvořil low 0.45351 $ a teď je potřeba si tyto předchozí hodnoty low otestovat. Pokud se vytvoří vyšší a cena se vrátí nad support, bude to dobré znamení, neboť bude následovat test posledního swing high 0.56250 $, které by mělo být vyšší než to předchozí. Oblast, kterou teď trh testuje, je vlastně supportem a pouze jeho překonání bude znamenat další pokles.

Ripple – Daily

Trh teď otestuje poslední support, z kterého se „rozběhl“ UP a následně vytvořil high 0.96490 $. Při tomhle růstu se očekával test 1$, který ale nevyšel. Pokud bude současný test supportu pozitivní a trh se nakonec vydá UP, můžeme se po nějakém čase těšit právě na test 1 $. Tento test bude velmi důležitý, neboť nám ukáže dlouhodobý profil XRP. Selhání při překonávání předchozího high 0.96490 $ bude znamenat opět pokles.
Překonání 0.96490 $ a konsolidace nad 1 $, nám dá jistou šanci, že by případný růst k vyšším hodnotám mohl být v dlouhodobém horizontu reálný.

Nicméně takový test je zatím v nedohledu a teď je potřeba si určit hlavní úrovně podpory a odporu. Podpora je jasná, jedná se o poslední konsolidační zónu tvořící support. Ten pokud nevydrží nápor medvědů, tak může začít další výprodej, který může cenu v konečném důsledku srazit až na hodnoty roku 2017 tzn. k úrovni 0,30-0,20 $.

Dlouhodobější překážku růstu pak tvoří resistance v úrovni 0,70 $. Toto je velmi silná zóna, kterou musí trh překonat, pokud chce zaútočit na hodnotu 1$. Zatím to však vypadá na dlouhodobou stagnaci mezi pásmem supportu 0,50 $ a pásmem silné resistance 0,70 $.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...