22.07.2018 Denný update altcoinov – Ticho pred búrkou

Share This Post

Už počas včerajšej analýzy sme si mohli všimnúť kopírovanie správania altcoinov. Dnes tomu je podobne. Altcoiny čakajú na väčší pohyb BTC, či už nahor alebo nadol. Dnes na trhu prevláda konsolidácia. Kam sa môžeme pohnúť a čo je nutné pre ďalší rast si rozoberieme nižšie.

Ktoré altcoiny Vás zaujímajú? Hlasujte v ankete a my sa na ne detailne pozrieme.

XLM/BTC

Stellar testuje dlhodobú trendline. Kupujúci sa ju snažili preraziť, no zatiaľ neúspešne. Zo strednodobého hľadiska si myslím, že je tam celkom veľká šanca prerazenia smerom nahor. Je však nutné, aby sme sa dostali do zeleného pásma. Aktuálne testujeme zelenú rezistenciu. Nachádzame sa nad EMA 100 a MA 55. Takisto očakávam ich prekríženie smerom nahor, čo je býčí signál. Krivky MACD sú blízko prekríženia na 6H grafe a STOCH RSI má silu na ďalší rast. Nevidím dôvod, prečo by sme nemali preraziť túto hranicu. Musíme však počkať na aktuálnu 6H sviečku (ako uzavrie). Pokiaľ sa kupujúcim podarí preraziť túto úroveň, očakávam, že by sme mohli otestovať červenú rezistenciu na úrovni 4880 Satoshi.

Na druhej strane nevieme ako uzavrie aktuálna 6H sviečka. Pokiaľ by sa predávajúcim podarilo vymaniť z tlaku nakupujúcich a cenu by stlačili pod vyznačenú rezistenciu, pravdepodobne by sme otestovali hodnotu 3660 Satoshi. Možný je aj retest hornej hranice šedej S/R zóny.

xlm

TRX/BTC

Tron po tvrdom páde zbiera sily pre svoj rast. Situácia sa od včera príliš nezmenila, takže platí identický scenár. Šedé pásmo je dôležitá S/R zóna. MACD je blízko prekríženia smerom nahor, predávajúci strácajú silu. Stoch RSI vyzerá pozitívne. Osobne si myslím, že len ťažko prekonáme úroveň 512 Satoshi. No môžeme ju otestovať, priestor na to je. Takže z veľmi krátkodobého hľadiska očakávam konsolidáciu stranou, prípadne otestovanie rezistencie na úrovni 512 Satoshi. Zo strednodobého hľadiska očakávam pokles. Padnúť môžeme na hranicu downtrendovej linky, ktorá bude slúžiť ako support.

trx

XMR/BTC

Zo strednodobého hľadiska som očakával návrat do šedej S/R zóny. Monero nemalo dostatok sily na prekonanie zelenej S/R zóny, ktorá by ukončila cenovú konsolidáciu. Zdola máme podporu trendline, ktorá by z dlhšieho časového horizontu mohla vytlačiť cenu vyššie. Indikátory vyzerajú pozitívne a je tu šanca retestu zelenej zóny. Pri nákupe by som bol však veľmi opatrný, keďže na viacerých altcoinoch je rovnaká situácia a dôležitý je smer BTC.

xmr

LTC/USD

Litecoin otestoval dno červenej S/R zóny. Pokiaľ by ju medvede prerazili, pravdepodobne by sme otestovali trendline. Toto riziko tu stále je. Osobne si však myslím, že pôjdeme hore. Je dôležité , aby sme sa dostali nad úroveň EMA 100 a MA 55. Čakáme na ich prekríženie smerom nahor, čo by signalizovalo ďalší rast. Následne by sme museli čo najskôr preraziť červenú rezistenciu. Indikátory vyzerajú pozitívne, aj preto sa viac prikláňam k rastu.

ltc

ETC/BTC

Po prerazení spodnej trendline nasledoval rýchly a silný výpredaj. Na 6H grafe nám Stoch RSI signalizuje, že je tu ešte nejaký priestor na pokles. Na MACD sa ale prekrížili krivky smerom nahor, čo zase signalizuje koniec pádu. Čo teda môžeme očakávať? Keďže z denného hľadiska sa nachádzame v silne OVERSOLD úrovniach, osobne si myslím, že oveľa nižšie nepadneme. Predpokladám, že môžeme otestovať dno červenej S/R zóny a následne ETC bude v tomto pásme konsolidovať. Trh musí nabrať sily na ďalší rast a nebude to okamžite. Pokiaľ by však nastala prudká reakcia na BTC mohli by sme potom očakávať pumpu aj na ETC a otestovanie zelenej rezistencie a v lepšom prípade MA 55. Prikláňam sa ku menšej konsolidácií v tomto pásme.

etc

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...