22.07.18 Technická analýza XRP/USD – Na technickém supportu v komfortní zóně

Share This Post

Bitcoin konsoliduje pod resistancí a pokud si udrží toto pásmo, bude weekly svíce pěkně silná, a to je podporující signál k dalšímu růstu. Jenže resistance vypadá pevně, a proto může dojít ke korekci a k dalšímu pokusu prorazit v následujícím čase tuto bariéru. Ovšem pokud se BTC vystaví korekci pod 7200 $, tak to s dalším UP nemusí být tak snadné. Ripple zatím odpočívá v komfortní zóně.

Altcoiny se chovají tak, jako by se další UP již nepředpokládal a vracejí se na své nejbližší supporty. Co to tedy znamená? Scénářů se nabízí hned několik. Může se jednat o spekulaci obchodníků, kteří opouštějí altcoiny a volné prostředky stahují do fiatu před dalším propadem, který by na altcoinech mohl nastat s korekcí Botcoinu. Další verzí je opouštění pozic v altcoinech a následný nákup Bitcoinu v přesvědčení, že BTC narazil na své dno a půjde nahoru, přičemž ale nechtějí spekulovat s altcoiny.

Osobně si myslím, že dříve nebo později si Bitcoin musí trochu odpočinout. Korekce by se skutečně nabízela, a to hned po nějakém posledním pokusu o překonání resistance. Pokud nebude úspěšný, tak budeme padat zpět pod 6K a současné pozitivní komentáře vystřídají ty negativní.

Situaci na XRP by to značně zkomplikovalo, neboť se vrátil na support tak, jak předpokládala poslední analýza XRP a začíná se mírně nadechovat. Bohužel v posledních dnech se xrp usadil ve své komfortní zóně 0.42 -0.52 $. Jestliže BTC nezačne silně posilovat, nebo pokud se internetem neprožene nějaký skutečně silný fundament, tak si myslím, že přes resistanci se XRP nedostane.

Daily trend……………..Downtrend
Weekly trend…………..Downtrend
Volume (24h)………….146 645 000 $ / 19 710 BTC

Předchozí situace při poslední analýze vypadala takto.

Ripple -H4

Konsolidace je v jistém ohledu pozitivní, neboť pomáhá oslabení downtrendu. Pokud by tato konsolidace trvala ještě několik týdnů, tak může dokonce dojít na otočení trendu. Bohužel samotné otočení trendu nebude k ničemu, pokud XRP nezačne posilovat. Je to takový začarovaný kruh, kdy všechno souvisí se vším.

Ripple -H3

Momentálně (dokud nezačne BTC oslabovat) můžeme očekávat, že se XRP pokusí vrátit k resistanci okolo 0,52 $, ale zde bych byl opatrný a hlídal situaci na BTC. Pohyb UP je proti downtrendu, a proto s poklesem BTC může přijít prudká reakce XRP, na kterou budeme muset reagovat rychle. Pozor na překonání supportu 0,42 $, to by mohlo vytvořit nové low 2018 a opět budeme blíže k silnému supportu 0,25 $.

Stále si totiž nemyslím, že by BTC končil s downtrendem a od teď bude všechno už jen růžové, protože ani na altcoinech nevidím žádnou velkou změnu k lepšímu. Věřím, že XRP se může dál propadat. Krátkodobě sice může přijít nějaký růst, např. k resistanci 0.52 $, ale v dlouhodobém horizontu bych se přikláněl k prohlubující se stagnaci, nebo dalšímu oslabování.

Ripple čeká na soudní rozhodnutí a jasnou specifikaci toho, jak vlastně vnímat XRP. Nedávno se na internetu objevila zpráva o tom, že by XRP mohl být prohlášen za digitální fiat měnu. To by mohlo pomoci dostat XRP do oběhu coby běžné platidlo, a tím by se tokenu dal jasný rozměr. I přes počáteční potíže je XRP dobrou investiční příležitostí, pokud chcete token držet dlouhodobě, například 2-5 let, a proto, pokud se XRP propadne k supportu okolo 0.25-0.30 $, tak to bude skvělá příležitost koupit XRP levně a nechat ho pracovat ve vaší peněžence.

Ripple začíná jednat i s Visa a MasterCard a pokud by vznikla hlubší spolupráce tak by to mohlo XRP vtáhnout do systému těchto společností kdy se například může zrodit nějaká forma debetních karet pracujících pouze s XRP, samozřejmě za předpokladu, že XRP nebude blokovat samotný Ripple, ale odemkne token do oběhu.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Bitcoinové velryby odmítají prodávat, zatímco cena BTC se zbavuje „euforie“

Bitcoinu 16. dubna hrozila nová místní minima, protože investoři...

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...