Airdropy #1 – Získejte tokeny zadarmo

Share This Post

Airdrop je pojem, který označuje rozdělení tokenů mezi uživatele. Uživatel si takové tokeny vůbec nemusí kupovat, nýbrž stačí prokázat zájem o projekt. Airdropy jsou v podstatě marketingový tah nově vznikajících projektů. Pokud chce projekt dát vědět o svém novém tokenu, část zadarmo vloží do komunity.

Vřele doporučuji založit si pro účely airdropů speciální Metamask a hlavně email. Marketing těchto projektů je mnohdy opravdu agresivní a nespoléhal bych na kvalitu jejich zabezpečení. Proto jako bezpečnou cestu vidím založení nového emailu a Metamasku. Minimálně se tím ubráníte spamu, který nově vznikající projekty často používají.

Bankorus (BKT)

Bankorus je novým projektem na správu krypto bohatství. BKT vytváří blockchainovou platformu, která má zajistit bezpečnou správu kryptoměn. Celá platforma má být podporována umělou inteligencí. Bankorus mimo jiné tvoří vlastní digitální tržiště.

Pokud se chcete zůčastnit airdropu, tak se stačí zaregistrovat na stránkách Westart a ověřit svou identitu na level 2. Poté si již můžete zažádat o airdrop. Ten je pro prvních 50 000 účastníků. Na této platformě najdete i další projekty a své KYC (Know Your Customer) zde pořádal DREP, který jsme recenzovali.

Oficiální stránky: https://bankorus.com/
Airdrop registrace: https://westart.co/project/bankorus?ref=89327

Akropolis (AKT)

Akropolis je nový token, který vzniká za účelem zabezpečení systému penzí. Akropolis se chystá vybudovat komplexní infrastrukturu, postavenou na smart kontraktech. Jejím cílem má být vytvoření systémů penzí, který bude na blockchainu.

Akropolis bude od 24. července pořádat řadu úkolů a kvízů. Uživatelé, kteří se zaregistrují v tomto formuláři a přihlásí se na oficiální telegram kanál, se budou moci zúčastnit. Každý den by se měly rozdávat AKT tokeny, ale zatím není jasné, v jakém množství.

Oficiální stránky: https://akropolis.io/
Airdrop registrace: https://quest.akropolis.io/
Oficiální telegram: https://t.me/akropolis_official

Bgogo (BGG)

Bgogo je nově vznikající komunitní burza. Tato burza bude ovládána takzvanými super uzly, které budou mít rozhodovací práva na tom, jaké tokeny se budou na burzu přidávat.

BGG uvolnilo 1 500 000 tokenů pro airdrop. Účastníci airdropu se musí zaregistrovat nejprve na stránkách této burzy. Zde získáte UID (v pravém horním rohu). To později zadáte na webu, kde probíhá samotný airdrop (BGG projekt jej přidělil externí společnosti na airdropy). Tokeny jsou přidělovány za sledování oficiálních stránek telegram, reddit a twitter.

Oficiální stránky: https://bgogo.com/
Airdrop registrace: https://bounty.bgogo.com/signup?ref=ncbentp8k

Uchain (UCN)

Dalším projektem, který přichází s airdropem, je Uchain. To je nově vznikající blockchain, který má být podporou pro sdílenou ekonomiku. V podstatě se jedná o systém, který by měl být optimalizován na potřeby sdílené ekonomiky a umožnit tak bezpečné obchodní vztahy uživatelů.

Uchain airdrop od vás bude chtít sledování na svých sociálních médiích a trvá až do 6. srpna. Při registraci na airdrop doporučuji otevřít one-pager (výtah z whitepaperu), který by vás měl bez problémů provést kvízem.

Oficiální stránky: https://uchain.world/
Airdrop registrace: http://www.g0blin.com/UChain/

Uranus (URAC)

Uranus je jedním z mnoha projektů, které se snaží o vytvoření blockchain sítě, která bude umožňovat sdílení výpočetních dat. Projekt toho chce docílit pomocí algoritmu PoC (Proof of contribution), který má lépe poznat zlé aktéry v síti.

Uranus nedávno dokončil svůj první bounty program, ale brzy přijdou na řadu další. Bude se jednat o jednoduché úkoly. Zde najdete bounty program. Zatím ještě nejsou spuštěny nové programy, takže je nutné sledovat telegram s oznámeními. Nové programy by měly být spuštěny v následujících hodinách.

Oficiální stránky: https://uranus.io/
Airdrop registrace: https://bounty.uranus.io/#/
Telegram: https://web.telegram.org/#/im?p=@UranusAnn

Poznámky na závěr

Projekty pořádají airdropy, aby získaly větší zájem komunity. Často je dělají před ICO, aby nalákaly více investorů. Rozhodně bych nedoporučoval investovat do výše popsaných projektů. Ani jeden z nich nevykazuje známky vyloženě dobrého projektu. V dnešní konkurenci je nepravděpodobné, že by některý z nich výrazně uspěl.

Airdropy jsou ovšem tokeny zadarmo a tudíž vlastně nic neriskujete. Pokud nakonec některý z projektů uspěje, tak je to takový milý bonus. Osobně bych moc nespekuloval, a pokud budou mít tokeny po vydání cenu, prodával bych. Nicméně můžete i zariskovat a tokeny podržet déle, pak se ovšem může stát, že se přestanou obchodovat. Všechny tokeny jsou ERC-20, takže by vám měla stačit Metamask.

Related Posts

Bitcoinové velryby odmítají prodávat, zatímco cena BTC se zbavuje „euforie“

Bitcoinu 16. dubna hrozila nová místní minima, protože investoři...

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...