22.07.18 Technická analýza XMR/USD – Odrazíme od břehu?

Share This Post

Musím uznat, že u Monera jsem se před časem zatraceně přepočítal, když jsem si myslel, že pod 160 $ se XMR nepropadne, neboť to byla skoro neprůstřelná úroveň. No ale jsou to trhy plné překvapení. V únoru si většina obchodníků také myslela, že Bitcoin už nikdy nebude pod 10k. Odrazí teď XMR od břehu?

Momentálně XMR má ještě kam padnout. Pod zmíněným supportem je ještě jedna oblast 30-60 $. Pokud by šel Bitcoin na 4000 $, tak je možné, že by se do druhého supportu Monero podívat mohlo. Monero má problém, že je stále anonymní a jako takové bude čelit velkému tlaku, jakmile se rozběhnou regulace na plné obrátky.

Daily trend……………………………Downtrend
Weekly trend ………………………Downtrend
Volume (24h)……………………….29 333 300 $ / 3 901 BTC

Trh se od supportu odrazil, ale zatím se nic než konsolidace neodehrává. Pokud by se Monero vrátilo nad 160 $, získalo by jistou malou podporu. Zatím se obchoduje za 130 $.

Monero – H6

Pokud se podaří nastartovat aspoň střednědobý růst, tak bude první překážkou úroveň 142 $. Tato úroveň je Key level a její překonání je k dalšímu růstu nutné. Po překonání této úrovně se nám otevírá cesta až k resistanci 163 $. Ovšem v cestě stojí úroveň předchozího swing high ze dne 28.08.2017.

Tato úroveň by mohla vytvořit menší korekci a vrátit cenu zpět na 142 $. Stejně se může trh zachovat v resistanci 163 $, pokud tuto oblast trh nepřekoná, tak bude pravděpodobně následovat návrat na key level 142 $. Překonáním resistance 163 $ by trh dostal potřebnou podporu pro další pokračování růstu.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....