22.09.18 Technická analýza LTC/USD – Čas na odpočinek

Share This Post

Dnes by se mohlo zdát, že včerejší býčí běh náhle odezněl. Jak můžete vidět, tak Bitcoin začal korigovat, protože překonal resistanci v úrovni 6500 $. Současná korekce by mohla pouze zpětně otestovat tento support a dál pokračovat v růstu. Překonaná resistance má vrchol v úrovni 6600 $, který tvoří neck line formace dvojité dno, která se vytvořila předchozím poklesem.

Tedy existuje důvod dalšího růstu a to díky dvěma faktorům. Jednak trh potvrdil novou formaci DB, a také je potřeba zkorigovat předchozí prudký propad ceny z úrovně 7400 $. Zatím lze počítat s růstem k hladině 6900-7000 $ a později možná otestujeme předchozí swing high7400 $. Problém ovšem může nastat právě v oblasti 7000 $ možná až 7200 $. Tato oblast je totiž pro Bitcoin poměrně složitá. Z dlouhodobého náhledu stále existuje možnost oslabení do oblasti 5400 $, i když současná situace je krátkodobě nastavená spíše růstově.

A právě proto, že Bitcoin koriguje cenu a vrací se k oblasti 6500-6600 $, tak samozřejmě klesají také altcoiny. Velmi podobná situace panuje také na Litecoinu. Pokud začne cena reagovat na předchozím high 58,5 $ případně 55 $, tak můžeme opatrně vstoupit do obchodu s TP1 v oblasti 67 $. Zbytek pozice bych pak neváhal ukončit v úrovni 75-80 $. Vše samozřejmě za předpokladu přetrvávající růstové nálady.

Daily trend ……………………………slábnoucí downtrend
Weekly trend…………………………velmi silný downtrend

Tady je však potřeba mít na paměti, že současný pokles tvoří poměrně silnou daily svíci, a proto je možné, že dnes na výrazný růst pravděpodobně nedojde. Trh sice může vytvořit signál, ale obchod se může rozběhnout až zítra nebo až v pondělí.

Celkově by se mohl Litecoin vrátit k úrovni 75-90 $ a zde by pravděpodobně mohl nastat problém. Je to silná oblast a z dlouhodobého pohledu se vlastně jedná o pull back překonaného trojúhelníku. Z důvodu komplikované situace bych zde posouval stoploss velmi plánovitě, protože selhání Bitcoinu pošle dolů také Litecoin. První silná reakce může nastat již na ceně 75 $, cena by se mohla vrátit až k úrovni 58 $. Proto je namístě sledovat celou situaci velmi pozorně, je to velmi riziková situace jdoucí proti velmi silnému downtrendu! Stále sledujte souběžně situaci na Bitcoinu, protože ta nám může napovědět, jak se bude dále vyvíjet Litecoin a spolu s ním i další altcoiny.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....