23.06.18 Technická analýza TRX/BTC – Mocná geometrie nám ukáže cestu

Share This Post

Tron je podle RSI přeprodaný a také zde nás čeká další kolo výprodejů. Nehledě na to, že TRX by šel dolů i jen na základě klesajícího Bitcoinu. V předchozí analýze byl na supportu očekávaný silnější odraz. Tento odraz samozřejmě přišel a katapultoval cenu během chvíle na 0.00000762 BTC. Bohužel tento rychlý UP vydržel pouze jediný den a poté následoval další pohyb do směru hlavního trendu.

Daily trend ………………………………Downtrend
Weekly trend …………………………..UPtrend
Volume (24h)…………………………..218 558 000 $ / 35 584 BTC

V době psaní této analýzy se TRON obchoduje za 0,044026 $m, což odpovídá oslabení o -2,70% za posledních 24h.

Z dlouhodobého pohledu se trh pohybuje v poměrně široké trojúhelníkové formaci. Jelikož předchozí odraz od úrovně 0.00000612 BTC nedokázal rozjet větší UP, tak pravděpodobně zamíříme k dlouhodobé trendové linii. Zde by mohl trh vytvořit formaci dvojité dno a mohla by se tady také zrodit větší korekce, která by mohla vrátit cenu zpět k úrovni 0.00000873 BTC.

TRON -Daily

Samozřejmě platí, že pokud trh nebude reagovat na TL v úrovni 0.00000612 BTC, tak bude pokračovat k další úrovni KL 0.00000541 BTC. Zde může vzniknout korekce, kterou pravděpodobně ukončí trend line a technická formace Pull back. Pokud se situace na trhu vyvine takto, tak nás čeká pokračování výprodeje až k úrovním 0.00000300 BTC. Bohužel trh má pod cenou spoustu nevyřešených otevřených formací 1,2,3 GAP.  Pokud se trh rozhodne tyto nevyřešené záležitosti uzavřít, tak se TRON vrátí zpět do pravěku.

Abych ale nebyl stále jen negativní, tak musím zmínit také druhou variantu. Tou je případný UP, který může vzniknout v situaci, že spodní linie trojúhelníku (DTL) odolá tlaku medvědů. V takovém případě by vzniklo dvojité dno a trh by se po technické stránce mohl vydat k horní trend line (UTL) formace trojúhelníku. Přitom předchozí swingové high by posloužilo jako neck line 0.00000762 BTC formace double bottom. Každopádně prioritní informací je daily trojúhelník a jeho proražení ať už bude UP nebo DOWN. Vše bude záležet na tom, jak zavře weekly svíce.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....