23.09.18 technická analýza XLM/USD – Snaží se Stellar dohnat XRP?

Share This Post

Dnes nám Bitcoin trochu stagnuje, nicméně se drží nad supportem 6600 $. Toho zřejmě využívá Stellar, který se snaží dohnat svého konkurenta XRP. Stellar se v době psaní analýzy obchoduje za 0,28 $ a získává z trhu pěkných 18 % zisku. Investoři zřejmě nechtějí, aby cena XRP příliš utekla své konkurenci XLM, alespoň v tvorbě ceny. Ovšem napovídá to také tomu, že se investoři domnívají, že si růstovou náladu zatím zachová také Bitcoin, minimálně k úrovni 6900 – 7000 $.

Daily trend…………………UPtredn
Weekly trend ……………Downtrend

Stellar má dobrou pozici na páru s dolarem. Zde se cena dostala do pásma resistance a pokud se dostane nad 0.31 $, tak to bude podpora dalšího růstu. Dlouhá weekly naznačuje, že by převaha býků mohla pokračovat i v následujícím týdnu.

Trh tvoří široký trojúhelník a současný UP atakuje horní trend line této formace. Pokud dokáže tuto trend line překonat společně s resistancí, tak to bude podporou dalšího růstu. Následně bude velmi zajímavé sledovat, jak bude probíhat souboj XRP a XLM, protože ceny obou instrumentů se potkají na podobných úrovních.

Samozřejmě musíme počítat i s variantou selhání ceny v resistanci, protože XLM nemá takovou fundamentální podporu jako XRP. V takovém případě by pravděpodobně následoval pokles zpět k supportu v úrovni 0.24 $.

Větší pravděpodobnost však má překonání trend line a resistance a upevnění ceny v oblasti 0,31 $. V takovém případě si při pokračujícím růstu musíme dát pozor na předchozí swing high 0.36 $. Toto high pravděpodobně může vyvolat korekci, která vrátí cenu k supportu 0,31 $. Zde by při odrazu mohla vzniknout příležitost k nákupu XLM v relativně bezpečné oblasti.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

VanEck predpovedá, že Ethereum dosiahne do roku 2030 11 800 USD

Nedávny hard fork Etherea, ktorý umožňuje používateľom vybrať stakované...

Výnosy kryptoměn souvisejících s AI vzrostly po spuštění ChatGPT až o 41 %

Nedávná studie provedená výzkumníky z Blockchain Research Lab v Hamburku...

Obtiažnosť ťažby bitcoinu dosiahla historické maximum

Obtiažnosť ťažby bitcoinu (BTC) sa 31. mája navýšila a...

Binance školila českých policajtov a prokurátorov v Prahe

Spoločnosť Binance usporiadala v minulom týždni sériu seminárov pre...

Nový štandard prevádza NFT z Etherea do blockchainu bitcoinu

NFT bola dlho doména primárne blockchainu Etherea. Ale ako...