24.05.2018 Technická analýza ETH/USD – Zase o schodík nižšie

Share This Post

Korekcia a s ňou spojený výpredaj pokračuje. A jej koniec? Ten je zatiaľ stále v nedohľadne. Aktuálny prepad je až neprirodzene prudký a už by to skutočne chcelo na chvíľku spomaliť a skonsolidovať. Podarí sa to dnes?

Bitcoin dnes opustil obchodný kanál a klesol takmer k 7200$ supportu. Tým vytvoril nové krátkodobé Low. No nemyslím si, že by to stačilo a v priebehu dneška sa určite k tomuto supportu ešte vráti a pokúsi sa ho prelomiť. Ak by sa mu to podarilo, otvorila by sa mu cesta k hladinám 6800$ a 6400$.

Ethereum tak ako aj Bitcoin konsolidovalo vo vlajke. Nakoniec sa mu vlajku podarilo preraziť v opačnom smere, čím sa stala neplatnou a namieril si to k Uptrend Line. Avšak objemy boli žalostné, takže to nemohlo ani skončiť inak ako tým, že cena sa odrazila a Ethereum zase raz padalo voľným pádom až na súčasnú hodnotu.

Jednodňový graf Bitstamp:

240518ETHUSD1D

Na Bitcoine aj na Ethereu sa v týchto chvíľach tvorí vlajka. Nebolo by nič nezvyčajné, ak by cena opäť prerazila vlajku smerom Up a následne padla. Je to iba zbieranie Stop-loss príkazov uložených nad vlajkou. Takže scénar je taký, že očakávame ďalší prepad. Cena by sa teoreticky (v závislosti od Bitcoinu) mohla odraziť od horného okraja supportneho pásma (535$) a to by nakoplo ďalší rast. Nezabúdajme však, že potrebujeme nejakú skutočne silnú obratovú formáciu na konci Downtrendu ako základ pre otočenie trhu. V opačnom prípade je každý malý nárast iba konsolidáciou a cena skôr či neskôr bude pokračovať v trende.

Najhorší scénar ráta s možnosťou, že trh sa nedokáže udržať nad týmto dôležitým supportnym pásmom a hlavne nad magickou hranicou 500$. Ak by k tomu skutočne došlo, namierili by sme si to rovno dole až niekam k 360$, čo pravdepodobne nikto nechce.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Všetok obsah na tomto webe je zdarma. Ak ste spokojní s našou prácou, budeme radi, ak nám prispejete na chod.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

 

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....