25.07.18 Dlhodobá Technická analýza ETH/BTC – Blíži sa nákup roka? (z dvoch uhlov pohľadu)

Share This Post

Dnes Vám prinášam týždžový logaritmický graf Etherea podla ktorého sa tento coin blíži k cene, za ktorú ho už možno nikdy nekúpite. Na grafe je pekne vidieť trendovku, ktorá je rešpektovaná už niekoľko rokov a vždy po odraze od nej sa zmenil trend a ETH spravilo stovky až tisícky percent.

Pre upresnenie posielam aj dňový graf kde je krásne vidieť nákupná zóna. Nezabúdajte si nastavit stop loss, nakoľko Bitcoin naberá na sile a to vysáva všetky altcoiny. Sledujte RSI, ktoré by sa mohlo zastaviť na double dne a volume, ktoré sa musí pre úspešné otočenie trendu zvýšiť.

Reného pohľad

Byl jsem požádán, abych doplnil analýzu našich kolegů o můj osobní pohled na ETH/BTC, tak snad se v mém náhledu neztratíte 🙂

Daily trend ………………………….. downtrend
Weekly trend ……………………….. downtrend

Trh se dostal pod support v úrovni 0.07000000 BTC a zamířil rovnou k trend line. První, na co trh narazí, bude swingové low 0.05350000 BTC. Zde se bude rozhodovat, jestli trh zamíří dál k trend line, nebo jestli se vrátí k resistanci. Osobně zde očekávám reakci a návrat pod resistanci, nicméně na weekly se začíná překlápět UPtrend a to znamená, že resistance by mohla předat nadvládu medvědům, kteří nakonec dotlačí cenu k S/R úrovni 0.03723333 BTC. K proražení trend line by vůbec nemuselo dojít právě z důvodu silné úrovně 0.03723333 BTC a support 2 je spíše teoretickou podporou.

Ethereum – Weekly

Při pohledu na graf vidím nákupní zónu v úrovni 0.04976341 BTC, tedy trochu níže než kolegové, nicméně to nemění nic na tom, že tato oblast může sloužit jako BUY zone. Ovšem dal by si následně pozor na zmíněnou resistanci. Ta totiž bude sloužit jako korekční filtr. Nezapomínejte na to, že tato korekce půjde proti downtrendu a to znamená, že se nemusí dostat přes resistanci a může se tak následně vrátit až k trendline. Dalším nepřehlédnutelným faktorem je fakt, že trh se ve své podstatě pohybuje v dlouhodobém trojúhelníku. Proto, i kdyby náhodou došlo k překonání resistance, tak bude cena konfrontována s klesající trend line tvořící horní hranu trojúhelníku.

Ethereum – Daily

Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....