25.03.19 Technická analýza BTC/USD – Bitcoin v trafikách a Novogratz plný optimismu

0
Bitcoin analyzy clenstvo

Australské trafiky začínají prodávat bitcoin, Mike Novogratz věří, že nejpopulárnější kryptoměna brzy vzroste na ceně a investoři se začínají více zajímat o altcoiny. Jak na to všechno bitcoin reaguje?

Autor: Dmitrij Gurkovskij, vedoucí analytik RoboMarkets

Jednou z nejvíce pozoruhodných kryptoměnových zpráv poslední týdnů je, že australské trafiky začínají prodávat bitcoin. Momentálně jich je přes 1300, stále přibývají a využívají k platformu Binance Lite Australia. Poplatek za transakci činí 5 procent a kupující musí nejdříve projít procesem verifikace. Do nabídky pak mají být zařazeny i další digitální měny.

Jde o jeden z malých krůčku směrem k tomu, co podle technologických evangelistů brání kryptoměnám v rozletu – integrování krypta do každodenního života a přilákání běžných uživatelů.

Miliardář a CEO společnosti Galaxy Digital Mike Novogratz věří, že je bitcoin znovu na počátku udržitelného růstu. Svůj názor vyjádřil u příležitosti dotazníku, za nímž stojí šéf Binance. Mapování názorů probíhalo na Twitteru a 64 procent dotazovaných narozdíl od Novogratze očekává cenový pokles.

Mezitím se lidé začínají více zajímat altcoiny, čímž se v budoucnu bitcoinu možná otřese, nyní stále jasná, pozice. Jeho tržní podíl se od prosince snížil o desetinu procenta, což je zatím málo, ale trefně tak můžeme vidět, že měny jako Litecoin či Binance coin investory zajímají.

Co nám říká technická analýza?

Na W1 se bitcoin obchoduje v omezeném cenové rozpětí, které přišlo po dlouhém klesajícím trendu. Vrchní hranice je každopádně na 4700 dolarech. MACD míří dolů, což signalizuje, že poklesu nemusí být zcela konec. Stochastic vstoupil do překoupeného teritoria, přičemž stále vysílá prodejní signál. Situaci by mohl změnit zlatý kříž.

Na D1 nám bitcoin ukazuje stoupající korekční kanál. Potenciální cenové cíla leží na 38,2 procentech (4428 dolarů) Fibo a 50 procentech (4835 dolarů) Fibo. MACD potvrzuje stoupající trend, zatímco support zůstává na 3542 dolarech.

Na H1 se cena pokouší dosáhnout hranice vrchního krátkodobého kanálu na 4122 dolarech. Lokální support leží na 3888 dolarech a Stochastic diverguje, což signalizuje možný pullback po dosažení lokálního cíle.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na