25.03.19 Technická analýza BTC/USD – Blíží se konec měsíce

1
Sokrates analyza trading11

Bitcoin celý minulý týden konsolidoval okolo monthly levelu 3970 $ (Bitstamp), což je vlastně logické, neboť se jedná o silnou dlouhodobou úroveň. Teď večer se Bitcoin začal propadat, nicméně zatím bych zachoval klid. Domnívám se, že trh klesne pouze k překonané dlouhodobé trend-line 3875 $ a do konce týdne se vrátí opět k úrovni monthly levelu 3970 $. Je pravda, že daily dnes nepříjemně překonala střednědobou trend-line, která se začala tvořit po odrazu od úrovně 3300 $.

Střednědobý trend ……………………….dobře etablovaný UPtrend
Dlouhodobý trend…………………………stále velmi silný downtrend

Samozřejmě, nemusí se jednat o falešný signál, který rychle odezní. To, jestli se cena vrátí nad 3970 $ do konce týdne, není vůbec jasné. Je to pouze můj osobní názor, každopádně na této úrovni selhala i předchozí monthly svíce.

Cena se teď může odrazit od dlouhodobé trend line. Následně zamíří k monthly levelu, kde zcela férově naznačí, zda půjdeme UP nebo down (to by mělo logiku vzhledem k tomu, že minulý týden cena konsolidovala v úrovni 3970 $). Proč by to mělo logiku? Protože se jedná o monthly level a tento týden končí měsíc.

Nebo cenu teď někdo záměrně stlačil dolů a bude jí držet pod úrovní 3970 $ až do konce měsíce. To dá obchodníkům signál, že býci nemají cenu pod svou kontrolou. Na základě této informace začnou výprodeje a cena začne padat až k úrovni 3500-3550 $. Nicméně pokud by vznikla v důsledku poklesu k úrovni 3500 $ panika, tak se může snadno stát, že 3500 $ nebude schopné výprodej zadržet. Pak by bylo v ohrožení současné low 3100 $.

Já se však domnívám, že dnešní pokles je falešný poplach a cena se zastaví o dlouhodobou trend line. Bavíme se samozřejmě o daily close, a to si myslím, že bude nad dlouhodobou trend-line někde okolo úrovně 3875-3800 $. Samozřejmě z dlouhodobého pohledu to stále vidím na pokles pod 3100 $. Nicméně zatím ještě nenastal správný čas shodit cenu tak hluboko. Současný růst udržuje při životě krátkodobá spekulace, které nahrává střednědobý UPtrend. Celkové selhání trhu před větší korekcí očekávám až v úrovni 4200-4300 $.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Martin Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin
Člen
Martin

Diky ! Kez bys mel pravdu !