25.06.19 Porovnanie Bitcoinu a altcoinov – Hype 2017 a teraz, bude sa situácia opakovať?

6

Ahojte traderi! Dnes by som sa zameral na jednu zaujímavú vec, ktorú v poslednom čase stále opakujem a rozhodol som sa jej venovať osobitný článok. Poďme sa pozrieť na cykly kryptotrhu. Pre porovnanie si uvedieme situáciu z konca roka 2017 a dnes.

Bitcoin v roku 2017 vs. Ethereum v roku 2017

Ako zástupcu altcoinov voči doláru som si vybral Ethereum. Poďme sa teda pozrieť na grafy, ako sa vyvíjal rast v roku 2017. Na grafoch som vyznačil 2 kľúčové hodnoty – ATH Bitcoinu a ATH Etherea.

ATH BTC – 17.12.2017
ATH ETH – 14.01.2018

Aj keď sa kryptotrh na prvý pohľad zdá ako divoký západ a technická analýza vôbec nefunguje, tak aj na tomto dynamickom trhu máme určitú cyklickosť, ktorá sa zakladá na logickom a racionálnom rozmýšľaní.

Keď sú kryptomeny na križovatke a musí sa rozhodnúť akým smerom, vždy k zmene zavelí Bitcoin samotný. Dôvod je úplne jednoduchý – najviac ľudí obchoduje Bitcoin. Následne sa nálada z Bitcoinu prenáša aj na ostatné mince. Uveďme si príklad investora začiatočníka. Je úplne jedno či ide o robotníka alebo o veľkú inštitúciu. Každý subjekt najprv registruje Bitcoin ako najznámejšiu kryptomenu a začne špekulovať na jeho kurz. Po nejakom čase daný subjekt zisťuje, že existujú aj iné mince ako Ethereum, Litecoin, EOS a podobne. Subjekt spozoruje, že aj na týchto minciach sú zaujímavé príležitosti a časť kapitálu presunie sem. A v podstate až na konci tohto procesu sa prostriedky presúvajú do ,,shitcoinov.“

V jednoduchosti môžeme povedať, že aj v roku 2017 začal celý rast BTC, ktorý ako prvý dosiahol svoje ATH. V čase, keď bol BTC na ATH, ETH stálo 734 dolárov. Akonáhle Bitcoin dosiahol svoje ATH a upokojil sa, kapitál sa začal presúvať do veľkých altcoinov a drvivá väčšina veľkých altov dosiahla svoje ATH až po novom roku v období 10 – 14. január 2018. V čase, keď ETH dosiahlo svoje ATH na hodnote 1384 dolárov, bol Bitcoin už v ostrej korekcii a jeho hodnota bola 14 614 dolárov.

Paralela so súčasnou situáciou?

Určite áno! Momentálne taktiež zažívame prudký rast a celé to vedie (kto iný než) Bitcoin. Z technických analýz, ktoré tu už nejaký čas píšem, je jasné, že rast Bitcoinu by mal pokračovať ďalej. Altcoiny ako Ethereum, Litecoin a ďalšie taktiež rastú, ale rastú pomalším tempom ako Bitcoin. Akonáhle sa celý rast Bitcoinu zastaví, tak by sa kapitál mal začať prelievať práve do týchto veľkých altcoinov. Bolo to tak aj v rokoch 2014 a 2015 a aj v roku, ktorý je pre nás zatiaľ najpamätnejší, a to je rok 2017.

Keď sa laickým pohľadom pozrieme na graf (vľavo Bitcoin, vpravo Ethereum), tak vidíme opäť podobnú situáciu. Bitcoin má oveľa strmší rast a začal o niečo skôr. Ethereum ako keby bolo pozadu. Navyše, rast Bitcoinu je pod oveľa vyšším uhlom. Situácia by sa teda mohla začať opakovať. Akonáhle Bitcoin dorazí na svoje maximum, tak bude najväčšia šanca na altcoinoch.

Záver

Verím, že pre vás bol tento článok zaujímavým spestrením, ktoré vám pomôže rozhodnúť sa, kde sústrediť svoju pozornosť. Ak sa vám článok páčil, tak to napíšte do komentu, aby sme mali spätnú väzbu či podobné porovnania robiť aj ďalej.

Ak máte záujem o kvalitné obchodné signály, zvážte náš produkt, ktorý vytvárame spolu s Crypto Kingdom.

Zistiť viac informácií

Ako použiť túto analýzu ?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať.
Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na Facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom dianí na trhu.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Disclaimer: Tento článok patrí firme qTube s.r.o. a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Ing. Jakub KraľovanskýMatej80/20JARDOPINOTBX Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
TBX
Člen
TBX

Presne nad tym rozmyslam aj ja, kedze väčšinu mam v altoch, z ktorych zopar ide hore ale skor stagnujú. Ale pred rokom v aprili-maji pri krátkodobom raste ina darilo sa aj BTC aj altom a dominancia BTC nebola taka brutálna ved ma teraz takmer 2/3 trhu. A ci nahodou vela shitcoinov neskončí navždy v kosi, aj ked to slovo nemusim, kedze niektore „shity“ spravili pekny progres, alebo nerobia tolko rozruchu ako napr. Trx a makaju a este spia. Kazdopadne cas ukaze, vediet tak scenar dopredu tak sa zariadime lepsie :)))

JARDOPINO
Člen
JARDOPINO

Nieje to isté. Keď btc dumpne peniaze pojdu do fiatu a budu padať aj alty. Jedine že btc pokles bude postupne riadený bez vyvolanej paniky tak kapitál pôjde do altov. Ak to bude rýchly dump, myslím že aj alty voči usd to schytajú.

80/20
Člen
80/20

do buducna, robte screenshoty aj s casovou osou na spodku. nech je jasne o ake obdobie sa jedna

Matej
Host
Matej

No už mám nakupene vela altov, WAVES, Aeternity, Ziliqa, Cardano, NEO, Lisk, BNB, škoda len že som to v nevhodnom čase 😀 a momentálne sú pod nákupnou hranicou, rozmýšlam že ak sa dostanem do dákeho akotakého zisku, vyberiem to znova do ETHERA, nakoľko je možné že ether sa dostane znova nad 1000 dolárov, vtedy by bolo dobré ho meniť naspäť na fiat…. všetko však záleží čo spraví BTC a kedy to spraví, može to byť onedlho, alebo aj o rok, a nábeh BTC na ATH bude postupný…