26.09.18 Technická analýza BTC/USD – Led je velmi tenký, čistě můj pohled na věc

Share This Post

Je evidentní, že Bitcoin nemá sílu, aby se dokázal vrátit zpět nad 7200 $, což je resistance druhého cyklu. Záchrannou úrovní je 6200 $, a pokud bude překonána, byl by na řadě pravděpodobně test úrovně 5400 a později až 4000 $. Tato úroveň 5400 $ má stejný charakter jako úroveň 6200 $, to je totiž support druhého cyklu. Pokud trh úroveň 6200 $ překoná, stane se z ní resistance a bude problém se dostat zpět do oblasti 7000-8000 $.

Zatím však cena drží stále pásmo nad 6200 $ a to je dobře. To nám totiž dává určitou naději na pozdější UP. V současné době se cena nachází v horní polovině druhého cyklu, a proto teď máme problém dostat se nad 7200 $. Nepochybně dojde na otestování 5400 $, bohužel poklesem pod 6200 $ se otevře třetí cyklus. K jeho zavření dojde pouze v případě, že cena otestuje 4500 – 4000 $. Situace je skutečně komplikovaná a Bitcoin balancuje na tenkém ledě, neustále testuje 6200 $ a vytváří z této úrovně silný support. A právě jeho proražení bude znamenat odstartování dalšího výprodeje, který může držet cenu velmi hluboko dalších 6 měsíců. Zatím nás od tohoto scénáře dělí právě, dnes tolikrát zmiňovaný, support 6200 $.

Velmi pravděpodobně nemůžeme očekávat žádný velký Bull-run ani na altcoinech. Pokud by opravdu nastala situace, že Bitcoin otestuje 5400 $ a následně začne narážet na resistanci 6200 $, tak si myslím, že velký obrat nastane až po retestu 4000 $.

Dnes jsem poměrně negativní. Já vím, že skoro každý očekává, že konec roku bude ve znamení velkého růstu, ale bohužel Bitcoin se nemůže dostat ze sevření silné oblasti. Mohl by se z toho dostat retestem 5400 $, ale nesmí ho následně zadržet resistance 6200 $.

Současná UP vlna některých altcoinů vůbec nemusí být začátkem velké změny napříč trhem, která dotlačí altcoiny na nová maxima. Naopak se může jednat o poslední šanci, jak ukončit některé Buy pozice před dalším poklesem.

Většina altcoinů by se poklesem Bitcoinu k 5400 $ dostala na nová minima. Samotný pokles altcoinů na nová minima může být samozřejmě skvělou příležitostí nakoupit levně, ale Bitcoin se následně musí dostat nad resistanci 6200 $.

Jak vidíte úroveň 6200 $ na Bitcoinu je teď alfou a omegou celé situace a je naprosto evidentní, že trh není ani schopen vytvořit nové swing high. Postupně se tak tvoří klesající klín, který ovšem nemusí být zárukou toho, že se Bitcoin blíží k ukončení dlouhodobého výprodeje.

Tímto nechci narušovat analýzu svého kolegy, ale já se na trh dívám z dlouhodobé perspektivy. Odrazy Bitcoinu od supportu 6200 $ samozřejmě budou generovat růstové seance na altcoinech. Bohužel tyto UP korekce nebudou nikterak výrazné, protože trh BTC nedokáže tvořit vyšší swingové high a dokud samotný Bitcoin neukončí tuto tristní situaci, tak nemají altcoiny moc šanci.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Nový štandard prevádza NFT z Etherea do blockchainu bitcoinu

NFT bola dlho doména primárne blockchainu Etherea. Ale ako...

CZ: Nemôžete si len tak kúpiť banku a urobiť ju crypto-friendly

Changpeng "CZ" Zhao, generálny riaditeľ obľúbenej kryptomenovej burzy Binance...

V Kórei narastá počet kryptoscamov cieliacich na mladé ženy

Nedávna štúdia odhalila nárast juhokórejských podvodov s kryptomenami, ktoré...

Největší japonská letecká společnost spouští tržiště NFT

30. května All Nippon Airways (ANA), největší letecká společnost...

JPMorgan: Pokiaľ sa bitcoin bude podobať zlatu, dosiahne 45 000 USD

Podľa analytikov bankového giganta JPMorgan by mohol Bitcoin v...

Arthur Hayes predpovedá volatilný rok 2023, po ňom má prísť silná bitcoinová rely

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Bitmex Arthur Hayes vysvetľuje, prečo...