25.11.18 Technická analýza XRP/USD – Včerejší silný tlak už trh neustál

Share This Post

Každá analýza altcoinů by měla začínat u Bitcoinu, neboť ten z velké části určuje, kam se trh bude ubírat. Momentálně, jak jistě velmi dobře víte, se trh prudce propadl. Můžeme si o tom myslet, co chceme. Třeba i to že to je manipulace.

Nicméně je potřeba teď najít v trhu silné supporty, kde by mohl současný pokles skončit. Nikdo dnes nemůže s určitostí říct, kde se to zastaví, ale support nám dá alespoň určitou pravděpodobnost budoucí změny.

Logickou úrovní byla cena 4300 $, také je vidět, že trh zde na tři dny zastavil silný pokles a už to vypadalo, že skutečně vytvoří menší korekci. Bohužel se tak ale nestalo. V úrovni 4180$ je weekly MA200, tato dynamická úroveň tzv. plovoucího supportu může být důvodem k obratu. Trh se sice momentálně propadl hluboko pod tuto úroveň, nicméně dříve nebo později dojde na retracement. Je v podstatě jedno, kdy to bude, podstatné je, že takové oblasti trh často tzv. retestuje. Stejně tak samotný návrat k MA200 a neochota jít výše, bude znamenat návrat k dalšímu výprodeji a to až k úrovni 2600 $.

Co udělá XRP, když se začne Bitcoin vracet?
Pravděpodobně se vrátí k úrovni 0,50 $, ale poslední weekly je skutečně velmi silná a to trochu komplikuje situaci. Osobně jsem nečekal, že XRP klesne až k úrovni 0,32 $, i když i takovýto scénář samozřejmě hrozil. Nicméně nikdo asi nepředpokládal propad Bitcoinu k úrovni 3400 $ již tento víkend. Všechno je skutečně velmi rychlé a to je na tom právě znepokojující. Je proto celkem pochopitelné, že takový dump nemohl ustát ani XRP.

Dobře, a co dál?

Momentálně na TF M15 může cena krátkodobě zamířit k 0,40 $, neboť se zde tvoří H&S, ale upřímně M15 nemá vypovídající hodnotu. Proto bych této formaci moc pozornosti nevěnoval.

Každopádně si představme situaci, že se Bitcoin nezačne v příštím týdnu vracet a bude dál klesat, potom by nás zajímal hlavně silný support v úrovni 0,20-0,25 $. Vzhledem k tomu, že předchozí obrat nastal právě v úrovni 0,25 $, tak bych se nedivil, kdyby trh mírně překročil tuto úroveň. Otestovat by mohl předchozí low 0,25 a neochota jít níž bude dobrá příležitost koupit. Aktuálně se XRP obchoduje za 0,328 $, ale 0,324$ je silná úroveň již od dubna 2017. V minulosti jsem na tuto úroveň několikrát upozorňoval jako na silnou oblast, proto pokud by začal BTC otáčet, tak XRP pravděpodobně nepůjde pod 0,324 $. Cenu v dolarech XRP/USD již začal následovat i pár s Bitcoinem XRP/BTC.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

[SPRÁVY] • Čína rozširuje používanie digitálneho jüanu na stredných školách • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Primárna kryptomena má už viac...

Bitcoin sa chystá všetkých prekvapiť, downtrend je za nami: Nicholas Merten

Kryptoanalytik a influencer Nicholas Merten sa rozhodol staviť na...

Greyscale CEO: Nedávný výprodej kryptoměn investory neodradil

Navzdory nedávnému výprodeji trhu s kryptoměnami je optimismus mezi některými předními...

[SPRÁVY] • SWIFT testuje interoperabilitu CBDC, aby umožnil cezhraničné platby • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Posledných sedem dní bolo podstatne...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Ak ste si nestihli prečítať všetky naše články za...

Mike Novogratz konečne prehovoril o katastrofálnych dopadoch LUNA a UST

Po viac ako týždeň trvajúcom mlčaní sa zakladateľ a...