26.04.19 Technická analýza BTC, XRP – Bitcoin uvolnil býčí tlak a trh začal oslabovat.

1
cas-nakup

Tak je to asi tady. Zatím říkám asi, protože v tomto případě bude nutné počkat na konec týdne na potvrzení. Nicméně pokud by weekly zůstala takto silně zatažená, tak pravděpodobně začnou investoři opouštět své pozice. Alespoň by to tak mělo být a dávalo by to logiku. Zatím se jedná pouze o zatažení daily s přechodem přes polovinu týdne. To je to, co říkám stále dokola, že polovina týdne přináší často větší změnu.

Aktuálně platí, že pokud je toto skutečně korekce, na kterou tady čekáme od 11. dubna, tak by nás měla zajímat oblast 4800-4600 $. Nicméně trh BTC může jít v rámci korekce k 4200-3970 $. Tak se v klidu usaďte do křesla a sledujte korekci. Samozřejmě se může klidně vrátit k 5400 $ a dál pokračovat UP, ale spíš se přikláním ke korekci, o které tu mluvím už dva týdny.

Market cap ukazuje kapitalizaci trhu 167 871 441 882 $. Z Bitcoinu zmizelo 5 mld. během chvilky a cena klesla o -5%. To samozřejmě ještě více zasáhne altcoiny a spustí to paniku, která dál prohloubí korekci.

Na trh velice nepříjemně působí negativní fundament o Tetheru. Největší stablecoin je údajně kryt jenom ze dvou třetin. Více informací najdete zde.

A co na to XRP?

Altcoiny budou reagovat samozřejmě také negativně. XRP nereagoval na dlouhodobou trend-line a dál pokračuje v korekci.

Střednědobý trend ……………………. downtrend
Dlouhodobý trend……………………… downtrend

Nedívám se na pokles XRP pod trendline výrazně negativně, vnímám to jako příležitost. Se zájmem sleduji úroveň předchozího swingu 0.00004765-0.00004325 BTC.

Zajíma vás Ripple a XRP? Přidejte se do naší diskusní facebookové skupiny.

Je to úroveň, která je důležitá pro dlouhodobý pohled na trh, ale neslibuji si, že zde korekce skončí. Může se to samozřejmě stát, ale je to jen silná úroveň, kterou trh může překonat stejně jako trend-line. Pokud zde začne cena brzdit, tak se podívám na celou situaci a zvážím, zda můžu do trhu vstoupit nebo jestli budu dál čekat.

Tady se zatím vyplatí čekat na vhodný okamžik, kdy nám trh naznačí, že dál klesat nechce. Zatím jde celý market do extrému, takže bych zatím nic nedělal. Rybáři také nebudou běhat nervózně kolem rybníka. Ani strom nevyroste přes noc. Tak proč se tedy stresovat nad očekávaným poklesem. Původní plán byl počkat na reakci v úrovni dlouhodobé TL. Tady se ukázalo, že trh zatím otáčet nechce, a proto čekáme dál na ten správný signál v některé z dalších úrovní.

Pokud support v úrovni 0.00004765-0.00004325 BTC začne cenou otáčet, tak první překážkou se stane překonaná trendline. Dolarová hodnota XRP se přitom může propadnout k úrovním 0,25-0,22 $, nicméně stále to bude v normě udržitelnosti.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:

Polročné členstvo na Trading11 ZDARMA pre každého! – Návod, ako ho získať


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Martin Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin
Člen
Martin

Super! Díky za oba rozbory 🙂 teším se na skvelou nakupni přiležitost 🙂 XRP FTW !