26.11.18 Technická analýza BAT/BTC – Dlouhodobá konsolidace

Share This Post

Z dlouhodobého pohledu se BAT nachází v širokém konsolidačním trojúhelníku. V páru s USD silně oslabuje, ale v páru s Bitcoinem se zatím drží nad úrovní supportu 0.00003384 BTC. Weekly trend naznačuje větší pravděpodobnost k růstu, ale resistance v úrovni 0.00003876 BTC neposkytuje prostor pro výraznější změnu. V tomto případě však formaci trojúhelníku považuji spíše za symbolický útvar trhu, neboť může i nadále docházet k jeho narušování bez výraznějšího dopadu na trh.

Daily trend……………………….Downtrend
Weekly trend…………………….UPtrend

Vzhledem k dlouhodobému vývoji se přikláním k oslabení k úrovni supportu 0.00003225 BTC. V supportu bude prostor k odrazu a limitnímu růstu minimálně na hranici resistance 0.00003876 BTC. Ovšem pokud by trh na support nereagoval, tak samozřejmě budeme čekat, jestli nedojde na pokles k supportu 2 v úrovni 0.00002432 BTC. Oba tyto supporty jsou pro trh důležité, a čím níže se trh propadne, tím větší prostor dostane naše buy pozice.

Celkově je tento trh vhodný spíše k intradennímu obchodování s větší frekvencí. Tím, že se trh nachází v stále se zužující formaci trojúhelníku, tak se zužuje obchodní rádius s každým dalším swingem. Jelikož do samotného hrotu formace zbývá velmi dlouhé období (cca do poloviny příštího roku), tak nepředpokládám, že by zde došlo k radikálním změnám. Případný pokles do supportu S2 nepovažuji za radikální změnu.

Momentálně bych do žádného obchodu na BAT nevstoupil, protože H4 je jasně konsolidační a dokud se trh nepohne z této range 0.00003500-0.00003900 BTC, tak nemá cenu řešit žádný vstup. Nicméně pokles k úrovni supportu 0.00003225 BAT nebo S2 0.00002432 BTC, už by příležitost k obchodu dával. Selhání v oblasti spodní trendline formace také poskytuje prostor případnému nákupu.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

[SPRÁVY] • Stredoafrická republika je pripravená stať sa kryptocentrom • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Čas od času, najmä na...

[SPRÁVY] • Čína rozširuje používanie digitálneho jüanu na stredných školách • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Primárna kryptomena má už viac...

Bitcoin sa chystá všetkých prekvapiť, downtrend je za nami: Nicholas Merten

Kryptoanalytik a influencer Nicholas Merten sa rozhodol staviť na...

Greyscale CEO: Nedávný výprodej kryptoměn investory neodradil

Navzdory nedávnému výprodeji trhu s kryptoměnami je optimismus mezi některými předními...

[SPRÁVY] • SWIFT testuje interoperabilitu CBDC, aby umožnil cezhraničné platby • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Posledných sedem dní bolo podstatne...