27.11.18 Technická analýza RLC/BTC – Našel trh své dno?

Share This Post

Bitcoin stále tlačí cenu na nižší pozice a očekávám, že tento týden ještě otestujeme současné dno 3474 $ (Bitstamp). Ovšem tento týden také končí aktuální měsíc, a proto bude důležité, jak se trh zachová v závěru měsíce, protože to může ovlivnit další vývoj. Navíc se nabízí hned několik možných scénářů, jak se může cena v následujících týdnech chovat. 

Klíčem je pak support v úrovni 4150-4300 $, pokud trh nestojí o změnu, tak se ani do pátku nic nezmění. Ovšem pokud by se cena dokázala v závěru týdne vrátit nad 4300 $, tak by to byl signál, že další oslabování začíná narážet na odpor býka a byla by možná alespoň konsolidace. Nicméně měsíční svíce je neskutečně silná, a proto nevěřím žádné hurá akci, která vrátí cenu zpět k resistanci 6000 $, ale konsolidace by byla dílčím úspěchem.

Tomu bude odpovídat také chování altcoinů. Ty se, jak můžete vidět, prakticky nepouští do žádné větší akce a poslušně vyčkávají na Bitcoin.

Zajímavá situace však nastává na RLC, tady nám weekly naznačuje, že dochází k určité změně. Pokud weekly toto tempo vydrží, tak může cena slušně poskočit. Měsíční svíce zatím naznačuje nerozhodnost trhu, nicméně na nižších FT se pravděpodobně může zrodit menší UP. S tím také souvisí předpoklad, že by se daily měla dostat mimo trendový kanál.

Pokud současná weekly dokáže v závěru týdne překonat předchozí high silně negativní svíce, tak se také zvyšuje pravděpodobnost dalšího růstu.
Pozor bych rozhodně dával v úrovni předchozího swing high 0.00008400 BTC, který vznikl v lokální nenápadné konsolidaci. Tato oblast bude takovým testem a ukáže nám, jak silní jsou obchodníci na straně býků. Celkově se zdá, že tento coin již nalezl své dno a může postupně začít stavět nový trend.
Zatím velmi opatrně, ale tady se skutečně vyplatí sledovat situaci a adekvátně na ní reagovat.

Překonáním swing high 0.00008400 BTC může dojít k dalšímu růstu a to až k resistanci v úrovni 0.00011000 BTC. Samozřejmě překonání resistance bude pozitivním signálem. Nicméně počítejte zde také s možnou korekcí. Ta by mohla vrátit cenu zpět na překonané high, možná dokonce až k supportu 0.00005500 BTC.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

[SPRÁVY] • Stredoafrická republika je pripravená stať sa kryptocentrom • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Čas od času, najmä na...

[SPRÁVY] • Čína rozširuje používanie digitálneho jüanu na stredných školách • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Primárna kryptomena má už viac...

Bitcoin sa chystá všetkých prekvapiť, downtrend je za nami: Nicholas Merten

Kryptoanalytik a influencer Nicholas Merten sa rozhodol staviť na...

Greyscale CEO: Nedávný výprodej kryptoměn investory neodradil

Navzdory nedávnému výprodeji trhu s kryptoměnami je optimismus mezi některými předními...

[SPRÁVY] • SWIFT testuje interoperabilitu CBDC, aby umožnil cezhraničné platby • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Posledných sedem dní bolo podstatne...