27.11.19 Ako poklesy zvláda zástupca altcoinov Ethereum? ETH/USD

0
bitcoin ethereum

V prvej analýze som si posvietil na XRP/USD a v tejto sa pozrieme na ETH/USD. Štruktúra ETH je viac podobná iným altcoinom, takže túto analýzu budete z časti vedieť použiť aj na iné altcoiny.

Našli sme už dno?

ETH podľa môjho názoru nevyzerá tak zle ako XRP, ale tiež si nedovolím povedať, či sme už našli finálne dno. Na 4h grafe máme dva základné scenáre a to samozrejme bullish a bearish scenár. Bullish scenár je taký, že sme už dno dosiahli a päť vĺn smerom nadol bolo dokončených. V takom prípade sme už teraz na začiatku nového cyklu a mali by sme preraziť rezistenciu, ktorá je pred nami. Samozrejme treba si dať pozor aj na Bitcoin samotný, pretože altcoiny len tak samé rásť nebudú.

Druhá možnosť a dá sa povedať, že aj bearish variant je, že ešte nové dno len uvidíme. V takom prípade by sme rovnako v najbližších dňoch išli mierne hore, ale kľúčovú rezistenciu by sme neprekonali a vytvorili by sme nové low. Nové low by teda kľudne mohlo byť na hranici 130 dolárov.

ETH malo svoje dno až na cca 83 dolárov, takže stále sme veľmi ďaleko od low. Za to XRP je na novom dne práve teraz. To je absolútne zásadný rozdiel. ETH teda stále tvorí len korekciu celého rastu, ktorý sme videli na jar. Na jar ETH podrástlo z 83 USD na zhruba 360. Takže úplne odlišná situácia ako na XRP. Stále sme len v korekcii celého uptrendu a od hranice 83 USD je ďaleko. Z hľadiska štruktúry celého grafu, tak má ETH oveľa vyššie šance začať uptrend skôr ako XRP. Ak by aj prišlo nové LOW, tak by to nebol tak veľký percentuálny pokles ako pri XRP. Kľúčová bude teraz rezistencia, ktorá rozhodne. Osobne vyčkávam ako sa altcoiny budú chovať, pretože okrem toho treba brať do úvahy ešte aj dominanciu Bitcoinu.

Na stránke Trading11 je dostupný aj môj kurz Trader2.0!

Trader2.0 je unikátny kurz, ktorý na ČR a SR scéne nemá obdobu. Ako prvý vzdelávací modul v našich končinách sa okrem technickej analýzy zameriava aj na money management a psychológiu obchodovania.

6 traderov z 3 rôznych krajín vás naučí svoje finty

  • Viac než 26 hodín videí
  • +20 powerpoint prezentácií
  • Dotazník
  • Livetrading
  • Skúšobné cvičenia
  • A veľa ďalšieho…

    Kurz si môžete zakúpiť na tomto linku KLIK

Vychutnajte si VIDEO ZDARMA ako ukážku v tomto odkaze: Vo videu sa zaoberáme základným Risk managementom a tzv. RRR. Toto je úvodné video do money managementu, ktorý musí mať každý trader „zmáknutý“ na jednotku.

1. Risk management + RRR

avatar
  Subscribe  
Upozornit na