28.06.18 Technická analýza ETH/USD – Absolútne bezvetrie

Share This Post

Premýšľal som, či dnes vôbec robiť analýzu. Na trhu sa nedeje absolútne nič, takže ani nie je o čom písať. Ale nakoniec som predsa len našiel niečo, čo by vás mohlo zaujímať.

Od včera trh spravil jednu menšiu vlnku, inak všetko po starom. Jediná zmena oproti včerajšku je, že sa vytvorilo ďalšie LOW, ktoré tak posunulo spodnú hranu fromácie trojuholník.

Šesťhodinový graf Bitfinex:

28618ETHUSDH6

Nič zaujímavé sa neudialo ani na Bitcoine a prakticky nič sa nedeje na celom kryptotrhu. No chcel som vám ukázať, prečo ešte stále nevidím šancu na nejaký mohutnejší rast, či dokonca otočenie trendu.

Denný graf Bitfinex:

28618ETHUSD1D

Ak sa pozrieme na indikátor RSI tak aj na ňom je pekne vidieť dodržiavanie trendu. A tak ako potrebujeme prelomiť skutočnú Downtrend Line (červená), tak potrebujeme zlomiť aj tú na indikátore RSI (oranžová). Pokiaľ sa indikátor nedostane do prepredanej oblasti je veľmi nepravdepodobné, že by mohlo dôjsť k otočeniu trendu. Ak by sa aj trhu podarilo v najbližších dňoch prelomiť trendovku na RSI, vyvolalo by to pravdepodobne iba menšiu korekciu. Bohužiaľ na celkové otočenie trendu to však stále nebude stačiť.

Všimnite si, kde až klesol indikátor RSI v apríli. A rovnaký scénar sa dá očakávať aj tentokrát. Taktiež si takto vieme dnes približne odhadnúť aj dátum zvratu. Malo by to byť niekedy v druhej polovici júla. Sám som zvedavý, či si to takto pekne sadne. Nechajme sa prekvapiť. Ja sa týmto indikátorom bežne skoro neriadim. Na menších grafoch je dosť neprehľadný, ale na dennom grafe má svoju váhu a je dobré si ho všímať.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...

Peněženky s USDC stablecoiny vzrostly v roce 2023 o 59 %

Počet peněženek obsahujících minci USDC v hodnotě alespoň 10...

Zlato na steroidech? Korelace bitcoinu a zlata v roce 2023

Korelace mezi bitcoiny a zlatem se během roku 2023...