28.06.18 Technická analýza ETH/USD – Absolútne bezvetrie

Share This Post

Premýšľal som, či dnes vôbec robiť analýzu. Na trhu sa nedeje absolútne nič, takže ani nie je o čom písať. Ale nakoniec som predsa len našiel niečo, čo by vás mohlo zaujímať.

Od včera trh spravil jednu menšiu vlnku, inak všetko po starom. Jediná zmena oproti včerajšku je, že sa vytvorilo ďalšie LOW, ktoré tak posunulo spodnú hranu fromácie trojuholník.

Šesťhodinový graf Bitfinex:

28618ETHUSDH6

Nič zaujímavé sa neudialo ani na Bitcoine a prakticky nič sa nedeje na celom kryptotrhu. No chcel som vám ukázať, prečo ešte stále nevidím šancu na nejaký mohutnejší rast, či dokonca otočenie trendu.

Denný graf Bitfinex:

28618ETHUSD1D

Ak sa pozrieme na indikátor RSI tak aj na ňom je pekne vidieť dodržiavanie trendu. A tak ako potrebujeme prelomiť skutočnú Downtrend Line (červená), tak potrebujeme zlomiť aj tú na indikátore RSI (oranžová). Pokiaľ sa indikátor nedostane do prepredanej oblasti je veľmi nepravdepodobné, že by mohlo dôjsť k otočeniu trendu. Ak by sa aj trhu podarilo v najbližších dňoch prelomiť trendovku na RSI, vyvolalo by to pravdepodobne iba menšiu korekciu. Bohužiaľ na celkové otočenie trendu to však stále nebude stačiť.

Všimnite si, kde až klesol indikátor RSI v apríli. A rovnaký scénar sa dá očakávať aj tentokrát. Taktiež si takto vieme dnes približne odhadnúť aj dátum zvratu. Malo by to byť niekedy v druhej polovici júla. Sám som zvedavý, či si to takto pekne sadne. Nechajme sa prekvapiť. Ja sa týmto indikátorom bežne skoro neriadim. Na menších grafoch je dosť neprehľadný, ale na dennom grafe má svoju váhu a je dobré si ho všímať.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Zakladateľ Celsius Network Alex Mashinsky údajne vybral 10 miliónov USD pred oznámením bankrotu

Zakladateľ a bývalý generálny riaditeľ lending platformy Celsius Network...

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...