28.06.18 Technická analýza XRP/USD – Ripple je pod příliš velkým tlakem

Share This Post

Ripple se stále nachází v klesajícím trendu. Dnes oslabil o 2,4 % a jeho současná cena je 0,4598 $. Na začátku týdne byl Ripple na hranici 0,4750 $, avšak prodejci měli převahu, a kryptoměna tak prolomila krátkodobý rostoucí trend a klesla pod support na ceně 0,4620 $. Poté došlo i k prolomení supportu na ceně 0,4600 $ a propady pravděpodobně nejsou u konce.

Podle časového rámce D1 se prodejcům nedaří prolomit hranici 0,4470 $ a další střednědobý support se nachází na ceně 0,4550 $. Obě úrovně stojí za pozornost.

Pokud se Ripplu podaří od jedné z těchto úrovní odrazit, kupci by mohli opět převzít otěže a cena by zamířila směrem k 0,4700 $. To by však pravděpodobně vyžadovalo podporu ze strany fundamentu. Momentálně se klíčový support pro Ripple nachází na ceně 0,4470 $ a rezistence na ceně 0,4700 $. Zásadní indikátor MACD signalizuje pokles, nachází se v negativní oblasti a klesá. Stochastic klesající signál potvrzuje a klesá hlouběji do negativní oblasti.

ripple analyza xrp-usd

Z hlediska fundamentu kolují zajímavé zprávy, že Ripple by se mohl dostat na Coinbase. Toto oznámení vydal Brad Garlinghouse z CB Insights Future of Fintech.

Garlinghouse si je poměrně jistý, že Ripple se na Coinbase hodí kvůli svému blockchainu a důležitým vlastnostem. Již několikrát se mluvilo o tom, že Ripple dokáže vyřešit problém škálování, čehož mohou využít bankovní i finanční instituce všech typů. Vedoucí Ripplu také tvrdí, že jejich kryptoměna bude použitelná a bude po ní poptávka i v případě, že dojde k rozpadu společnosti.

Mezi další důležité fakty patří, že podílníci Ripplu vždy tvrdí, že jejich digitální měna není cenný papír. Stejný názor má i Gary Gensler, bývalý vedoucí americké komise pro trading futures CFTC, který tvrdí, že pokud by Bitcoin a Ripple získaly tento status, mohly by být považovány pouze za neregulované cenné papíry. Právní status Ripplu je momentálně zcela nejasný, a to je dobré pro jeho decentralizaci a volnost od regulací.

Decentralizace je stále velkou výhodou kryptoměnového trhu a dokud zůstává, všechny digitální měny, včetně Ripplu, mají prostor k dalšímu rozvoji.

Tuto analýzu vytvořila společnost RoboMarkets

robomarkets banner affil


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

[Súhrn článkov] + Binance plánuje odstrániť stablecoiny z európskeho trhu

Pokiaľ máte málo času a nestíhate si prechádzať naše...

Bollingerove pásma ukazujú, že sa bitcoin nachádza na dôležitej hranici

John Bollinger, tvorca známeho ukazovateľa volatility, na sociálnej sieti...

ARK Invest: Makroekonomické protivetre môžu oddialiť rast Bitcoinu

Investičná spoločnosť ARK Invest vo svojej najnovšej správe upozorňuje...

Coinbase uvádza Web3 peňaženku pre inštitucionálnych a podnikových investorov

Kryptomenová burza Coinbase rozširuje svoju ponuku produktov s novou...

Armstrong: Coinbase plne integruje Lightning Network

Generálny riaditeľ kryptomenovej burzy Coinbase Brian Armstrong vo svojom...

Arthur Hayes diskutuje o dôvodoch, prečo Bitcoin nedosiahol 70 000 dolárov

Arthur Hayes, spoluzakladateľ BitMEX, zdieľa svoj názor na to,...