28.4.2018 Technická analýza ETH/USD – Ako na húsenkovej dráhe

Share This Post

Trh s kryptomenami v posledných dňoch prežíva turbulentné obdobie.  Po prudkom prepade zpred troch dní sme sa dostali opäť do normálu, no netrvalo  dlho a prišiel ďalší nečakaný pád spôsobený prepadom Bitcoinu. Čo už, musíme sa prispôsobiť situácii a akceptovať, čo nám trh prináša.

Takže čo sa udialo? Po prekročení rezistencie 660 $ trh pokračoval v raste. V okolí 680$ došlo k zastaveniu rastu a konsolidácii. Trh sa potreboval nadýchnuť. No počas konsolidácie sa opäť stalo to, čo sme zažili pred pár dňami. Na Bitcoine došlo k prepadu o viac než 400$ v priebehu dvoch hodín a to spôsobilo ďalší „nekontrolovaný“ pád všetkých altcoinov. Prečo v úvodzovkách? Pretože aj napriek turbulenciám spôsobeným vývojom Bitcoinu, Ethereum akceptuje novú Trend Line, ktorá môžete vidieť na grafe.

Nová UP trendline pre Ethereum

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.

ETHUSD284D

Pád z minula zastavila až MA200 z hodinového grafu, no sviece uzatvárali až nad novou Trend Line. Prepad zo včera, respektíve dneška, sa zastavil práve na tejto trendovej čiare. Táto skutočnosť ma utvrdzuje v tom, že s touto líniou bude potrebné rátať do budúcna ako so silným supportom a podporou pri ďalších nečakaných vrtochoch Bitcoinu.

Ale poďme sa pozrieť na aktuálne dianie. Prakticky platí scenár zo včera. Cena opäť stúpa a najbližšou prekážkou bude okrúhle číslo 700. Medzitým sa asi na chvíľku zastavíme na
682 $, kde došlo ku konsolidácii aj včera. Na úrovni 700 $ očakávam spomalenie rastu a pohyb do strany. Až trh naberie dostatok síl, určite príde pokus o jej prekonanie a v prípade úspechu pokračovanie na nové HIGH. Ale stále treba jedným okom prihliadať na Bitcoin. Ak by sa to na ňom opäť utrhlo, pravdepodobne to bude znamenať návrat k aktuálnej Trend Line.

ETHUSD284DProposal


Všetok obsah na tomto webe je zdarma. Ak ste spokojní s našou prácou, budeme radi, ak nám prispejete na chod.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...