28. november má byť dôležitým dňom pre Bitcoin

Share This Post

Nová teória navrhnutá analytikom, ktorý vystupuje pod prezývkou CryptoCon, sa zameriava na význam 28. novembra v histórii ceny Bitcoinu. Tento dátum totiž podľa jeho slov môže hrať kľúčovú úlohu v cykloch trhu Bitcoinu, najmä v súvislosti s halvingom.

Bitcoin a koniec novembra

Analytik CryptoCon prostredníctvom svojho twitterového príspevku tvrdí, že trhové cykly Bitcoinu sa odvíja od 28. novembra. Táto myšlienka vychádza z dát prvých dvoch  halvingov (polenie odmeny ťažiarom) Bitcoinu z 28. novembra 2012 a 9. júla 2016. Podľa jeho názoru vytvára 28. november základ štvorročných cyklov, pričom 9. júl označuje kľúčové míľniky v rámci týchto cyklov.

Rozdelil každý štvorročný cyklus do niekoľkých fáz: akumulácia, stanovenie spravodlivej hodnoty, býčí trh a medvedí trh. Každý cyklus podľa neho dosiahol svoje dno zhruba 21 dní pred alebo po 28. novembri. Tento model naznačuje, že Bitcoin by mohol dosiahnuť svoj vrchol 21 dní pred alebo po 9. júli 2024 a potom 21 dní pred alebo po 28. novembri 2025.

Existujú však aj iné teórie, ktoré tvrdia, že trhové cykly Bitcoinu nemajú s halvingami nič spoločné. Napríklad analytik a obchodník Pledditor uviedol, že štvorročné cykly Bitcoinu sú iba náhodné a súvisia skôr s globálnym množstvom peňazí M2. M2 je široká miera globálneho množstva peňazí, ktoré zahŕňa hotovosť, menu a vklady v bankách a peňažných trhoch.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 25 872 USD podľa KMC.

Záver

Čo si o tom myslíte vy? Podeľte sa s nami o svoj názor na naše sociálne siete. Viac informácií o vývoji ceny kryptomien nájdete v našich pravidelných technických analýzach a streamoch. Celé vlákno si môžete prečítať pod priloženým odkazom TU. [1]

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Zdroje: twitter.com

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...