Indie pracuje na 5bodové krypto legislativě

Share This Post


Indie pracuje na krypto regulačním rámci založeném na společných doporučeních Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Rady pro finanční stabilitu (FSB), která by mohla vyústit v právní legislativu v příštích pěti až šesti měsících.

Sidharth Sogani, generální ředitel společnosti Crebaco, která spolupracovala s vládními agenturami a ministerstvy, řekl, že indická vláda pracuje na pětibodovém krypto legislativním rámci s globálním přístupem.

Indie nedávno uzavřela summit G20 na vysoké úrovni několika klíčovými ekonomickými prohlášeními. Nejpozoruhodnější rozhodnutí pro krypto komunitu však přišlo ve formě společných doporučení MMF a FSB pro kryptoregulace, které Indie a další země G20 uvítaly.

Doporučení MMF-FSB pro kryptoměny požadují spíše regulaci kryptotrhu než plošný zákaz. Doporučení MMF a FSB jsou souborem regulačních pokynů a návrhů, na kterých mohou země G20 pracovat při formulování své nezávislé, ale spolupracující krypto legislativy.

5 bodů nové právní legislativy

Sogani dále uvedl, že na základě jejich setkání s vládními úředníky Indie v současné době pracuje na pětibodovém regulačním přístupu se zaměřením na globální spolupráci v určitých aspektech, jako je zdanění kryptoměn.

Když mluvil o pětibodovém rámci, Sogani poznamenal, že vláda se zaměřuje na:

  1. Nastavení pokročilého Know Your Customer (KYC) pro krypto společnosti, které pokrývá zákon o dodržování daňových předpisů pro zahraniční účty a stávající standardy proti praní špinavých peněz.
  2. Od krypto platforem by se vyžadovalo, aby regulačním orgánům poskytovaly audity prokazující rezervaci v reálném čase.
  3. Jednotná daňová politika napříč národy.
  4. Krypto burzy by mohly získat stejný status jako autorizovaní dealeři (podobně jako banky) podle pokynů Reserve Bank of India (RBI).
  5. Klíčové pozice mohou být povinné, jako například úředník pro hlášení praní špinavých peněz pro kryptoplatformy.

Sogani poznamenal, že svět si uvědomil, že zákaz kryptoměn je zbytečný a že několik zemí směřuje spíše k regulačnímu přístupu než k plošnému zákazu. Společnosti jako Spojené státy a Evropa již zavedly určité specifické krypto regulace, zatímco Indie zvolila cestu zdanění. 

„Předpisy jsou nevyhnutelné; tento ekosystém podstatně zesílil bez regulací. Jen si představte, jak dobře by rostla s platnými předpisy. Regulované trhy také snižují rizika podvodů a nezákonných aktivit.“

Indie již nějakou dobu volá po globálním přístupu k regulaci kryptoměn, přičemž  premiér Narendra Modi totéž zopakoval během nedávno skončeného summitu G20. Jeden z vedoucích pracovníků na ministerstvu financí potvrdil, že přijal krypto doporučení MMF a FSB a zaměří se na formulování předpisů kolem nich v nadcházejících měsících.

Závěr

Indie v současné době nemá zavedeny žádné konkrétní krypto regulace, i když země uvalila 30% daň na krypto zisky v roce 2022. Nicméně společná krypto doporučení a ujištění ministerstva financí, že krypto rámec by se mohl v nadcházejícím období zhmotnit do impozantní legislativy, je optimistickým znamením pro kryptoprůmysl v zemi.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...