TOP 5 článkov za minulý týždeň + Brian Armstrong: Predseda SEC sa môže v roku 2024 zmeniť

Share This Post

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš redakčný výber top 5 článkov. Chýbať nebude ani bonusová správa.

Dôležité informácie z poslednej doby: Menej pracovných miest, vyššie ceny akcií

Podľa mzdovej spoločnosti ADP sa v auguste rast počtu pracovných miest v USA spomalil na 177 000. To je menej ako očakávania ekonómov vo výške 200 000 – čo je samo o sebe už oveľa menej ako júlových 371 000 revidovaných pracovných miest. Je to známka toho, že sa začínajú prejavovať dopady vysokých úrokových sadzieb, čo dáva obchodníkom nádej, že Federálny rezervný systém (Fed) by mohol pozastaviť ich zvyšovanie.

Bývalý predseda SEC tvrdí, že schválenie Bitcoin ETF je nevyhnutné

Jay Clayton, bývalý predseda americkej Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC), v nedávnom rozhovore pre spravodajský portál CNBC jasne vyhlásil, že schválenie bitcoinového ETF je nevyhnutné. Jeho komentár prichádza v čase, keď Bitcoin ETF stále vyvoláva kontroverzie a rozdeľuje verejné aj odborné názory.

Clayton zdôraznil, že aj keď americkí regulátori oneskorili sedem žiadostí o schválenie bitcoinového ETF, schválenie je len otázkou času. Tento krok by mohol značne ovplyvniť celý trh s kryptomenami, pretože by mohol prilákať viac inštitucionálnych investorov, čo by zvýšilo likviditu a stabilitu.

Bitcoin mieri opäť do červeného septembra, ale v októbri môže byť všetko inak

Hoci história ukazuje, že september obvykle nie je pre Bitcoin priaznivý, analytici vyzvali investorov, aby sa pozreli do polovice októbra. Investorov, zaujímajúcich sa o Bitcoin, možno čaká jazda na horskej dráhe. Zatiaľ čo história ukazuje, že september je pre Bitcoin obvykle búrlivý mesiac, dvaja analytici ETF navrhli originálny scenár. Ten odporúča, aby investori obrátili svoj pohľad skôr na polovicu októbra. Toto obdobie nazývajú ako na ďalšie  “hlavné dni, ktoré treba sledovať”.

Podľa historických údajov uzavreli mesačné výnosy bitcoinu na konci septembra v priebehu posledných 13 rokov deväťkrát v červených číslach.

Populárny kryptoanalytik Will Clemente informoval svojich 689 000 priaznivcov na platforme X, že september mal „najmenej mesiacov s kladnými výnosmi“. September je tak už šiestykrát považovaný za obdobie so zápornými výnosmi.

Vitalik Buterin načrtáva problémy, ktoré treba vyriešiť, aby sa odstránili problémy s centralizáciou Etherea

Vitalik Buterin, spoluzakladateľ Etherea, sa na konferencii Korea Blockchain Week (KBW) podrobne venoval problémom s centralizáciou, ktorej druhá najväčšia kryptomena v súčasnosti čelí. Podľa neho patrí medzi hlavné problémy centralizácia uzlov.

Dáta ukazujú, že Amazon Web Services (AWS) prevádzkuje približne 60 % z 5 901 aktívnych uzlov Ethereum a Google Cloud ďalších 6 %. Tento stav predstavuje riziko jediného bodu zlyhania. Niektorí odborníci dokonca upozorňujú, že Jeff Bezos, zakladateľ Amazonu, by mohol ľahko vypnúť decentralizované aplikácie na sieti Etherea.

Buterin zdôraznil, že na udržanie decentralizácie Etherea je nutné riešiť problém s centralizáciou uzlov, ktorý považuje za veľkú časť skladačky. Ako riešenie navrhuje znížiť náklady na prevádzku uzlov a zjednodušiť tento proces. Kľúčovou technológiou, ktorá by v tom mohla pomôcť, je podľa neho statelessness. Táto technológia umožňuje sieťam overovať bloky bez nutnosti spoliehať sa na centralizovaných poskytovateľov služieb.

Bitcoinová sieť zahltená viac ako 540 000 nepotvrdenými transakciami

V bitcoinovej sieti teraz čaká na potvrdenie asi 560 000 transakcií. Transakcie sa priemerne potvrdzujú za 10,4 minúty. Dáta z mempool uvádzajú, že využitie pamäte Bitcoinu dosiahlo 1 GB a v niektorých momentoch stúpajú poplatky za transakcie na 20 sat/vB.

Kryptomenoví experti, medzi ktorými je aj známy analytik Colin Wu, sa domnievajú, že súčasná zápcha v bitcoinovej sieti môže mať korene v obavách zo strachu z uniknutej príležitosti (FOMO) kvôli nedávnemu trendu okolo vzácnosti najmenšej jednotky Bitcoinu. Satoshi predstavuje najmenšiu jednotku BTC a nesie meno po jeho tajomnom tvorcovi Satoshi Nakamotovi.

Casey Rodarmor, autor protokolu Bitcoin Ordinals, predstavil spôsob, ako identifikovať špeciálne satoshi a triediť ich do kategórií ako Common, Uncommon, Rare, Epic, Legendary a Mythic. Tento Rodarmor Rarity Index triedi satoshi podľa špecifických udalostí v bitcoinovej sieti, napríklad podľa blokov alebo úprav obtiažnosti.

Bonusová správa

Brian Armstrong: Predseda SEC sa môže v roku 2024 zmeniť

Generálny riaditeľ Coinbase Brian Armstrong sa v rozhovore podelil o svoje názory na budúcnosť kryptomien a stablecoinov. Povedal, že krypto je najdôležitejšou technológiou pre aktualizáciu finančného systému a stablecoiny sú dôležitým východiskovým bodom na dosiahnutie tejto vízie.

Spomenul tiež flat coiny. Ide o nový typ stablecoinu, ktorý závisí na kúpnej sile meny alebo miere inflácie. Povedal, že flat coiny sú stále v ranej fáze vývoja a Coinbase má záujem ich viac preskúmať.

Armstrong sa tiež zaoberal regulačnými výzvami, ktorým Coinbase a ďalšie kryptospoločnosti v USA čelia. Povedal, že Komisia pre cenné papiere (SEC) bola vágna a nepriateľská voči krypto inováciám

Poznamenal, že jednou z možností je, aby do toho vstúpila Commodity Futures Trading Commission (CFTC) a získala väčšie právomoci v oblasti regulácie kryptomien. Dodal tiež, že existuje reálna šanca, že v roku 2024 (alebo neskôr) bude menovaný nový predseda SEC, ktorý by mohol mať ku kryptomenám viac priateľský vzťah.

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: bitcoinsistemi.com

Related Posts

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...

Ethereum ETF schváleno, tak proč ještě nejsme bohatí?

Mohou existovat dva hlavní důvody, proč se cena etheru...

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...