Bitcoin mieri opäť do červeného septembra, ale v októbri môže byť všetko inak

Share This Post

Hoci história ukazuje, že september obvykle nie je pre Bitcoin priaznivý, analytici vyzvali investorov, aby sa pozreli do polovice októbra.

Investorov, zaujímajúcich sa o Bitcoin, možno čaká jazda na horskej dráhe. Zatiaľ čo história ukazuje, že september je pre Bitcoin obvykle búrlivý mesiac, dvaja analytici ETF navrhli originálny scenár. Ten odporúča, aby investori obrátili svoj pohľad skôr na polovicu októbra. Toto obdobie nazývajú ako “hlavné dni, ktoré treba sledovať”.

Podľa historických údajov uzavreli mesačné výnosy bitcoinu na konci septembra v priebehu posledných 13 rokov deväťkrát v červených číslach.

Populárny kryptoanalytik Will Clemente informoval svojich 689 000 priaznivcov na platforme X, že september mal „najmenej mesiacov s kladnými výnosmi“. September je tak už šiestykrát považovaný za obdobie so zápornými výnosmi.

Zdroj: x.com (Twitter)

Existuje celý rad ďalších faktorov, ktoré poukazujú na komplikovanú cestu, ktorá nás čaká v septembri. Monitorovací zdroj Material Indicators varuje, že „úplné stiahnutie“ ziskov dosiahnutých v dôsledku víťazstva Grayscale nad SEC bolo pravdepodobným postupom pre najväčšiu kryptomenu, ktorá sa pohybuje vpred.

Pri pohľade do budúcnosti však analytik Bloomberg ETF James Seyffart vyzval investorov, aby sa zamerali na polovicu októbra, čo je druhý termín pre rozhodnutie SEC pre sedem čakajúcich spotových Bitcoin ETF – konkrétne od spoločností BlackRock, Bitwise, Valkyrie, WisdomTree, VanEck, iShares a Invesco.

Zdroj: x.com (Twitter)

Seyffart a jeho kolega, analytik ETF agentúry Bloomberg Eric Balchunas, odhadli šance na schválenie Bitcoin ETF do konca tohto roka na 75 %. Termín v polovici októbra by bol posledným termínom pre SEC, prinajmenšom v roku 2023.

Seyffart navyše poznamenal, že oneskorenie posledného kola podania spotových ETF Bitcoin bolo všeobecne očakávané a že by bol šokovaný, keby boli schválené v prvom kole termínov v minulom týždni.

Po krátkom náraste na správy Grayscale cena bitcoinu od tej doby klesla o 4,5 % v priebehu 24 hodín (v čase písania tohto článku).

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...