Veľryby nakúpili bitcoiny v hodnote 1,5 miliardy dolárov

Share This Post

Trh nielen s bitcoinom konečne získal nejakú dynamiku a posledné dva týždne sa bolo rozhodne na čo pozerať. Okrem kurzu ceny bitcoinu sú ale zaujímavé aj samotné nákupy. Kryptoanalytická spoločnosť IntoTheBlock si všimla, že za posledné dva týždne mesiaca augusta sa veľrybám podarilo nakúpiť ďalšie tokeny bitcoinu v hodnote presahujúcej 1,5 miliardy USD.

Prvá väčšia vlna nákupov prišla 17. augusta. Teda v čase, keď čínsky realitný gigant Evergrande vyhlásil bankrot. Cena tokenu takmer okamžite spadla na 26 000 USD. Ďalšie nákupy pokračovali 23. augusta. Teda v čase zverejnenia informácií o veľkých nákupoch  tajomnej peňaženky. Kdekto vtedy špekuloval o možných nákupoch Blackrock. Čas nám ukázal, že vlastníkom peňaženky je pravdepodobne Robinhood. Posledná vlna augustových nákupov potom prišla po zverejnení rozsudku v súdnom spore SEC verzus Grayscale.

Nákupy veľrýb v priebehu mesiaca augusta v porovnaní s cenou bitcoinu (zdroj: IntoTheBlock).
Nákupy veľrýb v priebehu mesiaca augusta v porovnaní s cenou bitcoinu (zdroj: IntoTheBlock).

Kurz ceny bitcoinu stále klesá

Cez všetky tieto nákupy a dočasné výstrelky ceny nad 28 000 USD je možné aktuálne sledovať neustály pokles kurzu bitcoinu. Aktuálne sa obchoduje za 25 800 USD a s najväčšou pravdepodobnosťou sa okolo tejto hranice udrží aj po zvyšok víkendu. Veľa analytikov veľmi starostlivo sleduje správanie veľrýb. Nielen pre ich možnosť ľahko ovplyvniť trh, ale aj pre veľmi dobrý prístup k informáciám. Ich správanie tak často môžeme dobre interpretovať ako signál blížiace sa zmeny. Navyše sa podľa analýzy nejedná o presuny a konsolidácie peňaženiek, ale o organické nákupy na burzách. Ponuka na burzách teda klesá.

Záver

Čo z toho možno súdiť? Okrem dlhodobej viery v hodnotu bitcoinu je možné akumuláciu čítať aj ako blížiace sa cenové dno. Možno teda súdiť, že cena sa môže ešte nejaký čas pohybovať do strany a potom už dôjde k očakávanému rastu. Veľa analytikov prirovnáva súčasnú situáciu k roku 2015.

Kurz ceny bitcoinu vtedy vykazoval podobné správanie ako teraz a nasledoval rast skoro o 100 %. Klesajúca ponuka by mala logicky vyústiť do rastu ceny. Ale ako dlho budeme ešte klesať a kedy príde tento predpokladaný rast, sa môžeme iba dohadovať. Navyše nikdy nie je dobré sa rozhodovať iba na základe jedného parametra.

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: coindesk.com

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...