29.05.18 Technická analýza ETH/USD – Končí hon na medvěda?

Share This Post

Po velkém výprodeji se dnešní růst Bitcoinu jeví jako nová naděje, avšak neradujme se předčasně. Jedna svíce nemusí nic znamenat. Mě se však líbí, že cena otáčí nad kulatým číslem a vytváří tak vyšší dno, než je to předchozí. Z pohledu TA je to skvělé znamení. Snad nám vydrží tato UP nálada i v dalších dnech. Pokud BTC udrží toto pásmo kolem 7200 $, mohlo by nakonec dojít na skutečné ukončení korekce, nicméně, směrem UP je velké množství technických překážek a trh se tak může dlouho pohybovat mezi úrovní 7200-8800 $, kdy návraty k 7200 $ mohou ještě několik dnů trvat.

ETH by taková konsolidace Bitcoinu mohla pomoci návratu nad úroveň 600 $, což je mimochodem silná psychologická cena. Pokud by ETH tuto oblast opustil a dál oslaboval, tak by se jeho hodnota nakonec mohla vrátit zpět k úrovni okolo 400 $ což je, mimochodem, oblast dlouhodobé trendline. Dnes se to zdá jako nesmysl, ale podívejme se, odkud započal poslední UP. dostat se z 360 $ na 830 $ za 5 týdnů, to chtělo hodně energie.

Daily trend ………………………….. slabý Downtrend
weekly trend ……………………….. slabý UPtrend
Volume (24h) ………………………. $2 349 600 000 USD / 315 909 BTC

ETH  teď skutečně potřebuje návrat nad 600 $, aby bylo možné uvažovat nad dalším růstem. Po předchozím výprodeji to nebude snadné. Cena se pohybuje v trendovém kanálu a proto může po přechodu nad 600 $ optimistický růst narazit na horní okraj kanálu. Následkem toho může začít opět klesat a pokud se tento návrat zastaví opět na ceně
600 $, tak může dojít na pullback s následným obnovením křehkého růstu.

Ethereum-Daily

Překročením psychologické úrovně 600 $, však výprodejové drama nekončí. Tím teprve všechno začne. Cena při předchozím propadu překonala silný support v okolí 750$ a právě tato úroveň tvoří největší překážku. Proto pokud máme začít dlouhodobě růst, musíme překonat silnou resistanci a hlavně udržet cenu dlouhodobě v oblasti 750 $. K návratu na 600 $ a překonání této hladiny nemusí vůbec dojít a cena ETH může zítra dál klesat do oblasti silného supportu. Teprve zde by mělo otočení skutečně logickou podporu. Dnes se totiž zdá, že růst podporuje pouze reakce na BTC, která má sice logickou podporu na kulatém čísle, ale jak jsem napsal výše, zatím to nic neznamená.

Přikláním se k variantě, kdy se bude BTC snažit udržet pásmo 7200-6800 $ mezi tím, co ETH bude pomalu pokračovat k silnému supportu 480-420 $. Rozhodnutí ETH bude na psychologické úrovni 600 $.

 


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?
Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.

Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...