29.06.18 Technická analýza XRP/USD – Most nevydržel silný tlak

Share This Post

Dnes jen krátce k situaci na trhu Ripple z pohledu technické analýzy a zásadních úrovní, které mohou mít vliv na další tvorbu ceny. Tato analýza nezohledňuje kdo, co a kde řekl, s kým se kdo kamarádí, nebo jak to vidí někteří specialisté v oboru. Je to čistě můj (Reného) osobní pohled na věc. Upozorňuji předem, že moje myšlenky nemusí být vždy v souladu s technickou analýzou jiných odborníků a specialistů!

XRP překonalo předchozí swingové low na ceně 0.45351 $. Překonání této silné úrovně je zásadní pro další vývoj, neboť se jednalo o support cenu tvořenou právě předchozím low (Král je mrtvý, ať žije král). V trhu teď máme několik zásadních úrovní, které budou hrát rozhodující úlohu v dalším vývoji tohoto tokenu.

Daily trend………………………Downtrend
Weekly trend…………………..Downtrend
Volume (24h)…………………282 144 000 $ / 47 866 BTC

V době psaní této analýzy se XRP obchoduje za cenu 0,432502 $. Trh nadále klesá a ztratil -6,06% za posledních 24h.

První překážku tvoří zcela reálná a existující technická úroveň 0.39887 $. Jedná se o swingové high ze dne 17.05.2017. Toto swingové high bylo taktéž ATH  a to až do doby, než před koncem roku začal někdo v Číně tento token PUMPOVAT až k ATH současnému na ceně 3.34823 $.

Ripple – Daily

Jak jistě tušíte: toto ATH 0.39887 $ sice bylo překonáno, ale a to je zcela zásadní, nikdy nebylo trhem otestováno. To znamená, že zde nikdy nevznikl throwback (takový kámoš pull backu 🙂 ). A to je zcela zásadní informace! Jediná bariéra, která vlastně bránila tomuto technickému testu předchozího ATH, bylo právě předchozí, dnes již překonané low na ceně 0.45351 $.

Na této úrovni tedy chceme vidět buď reakci a nástup UP (ideálně podpořený fundamentální zprávou), nebo že cena překonala úroveň 0.39887 $. To nám dá jasnou odpověď, jak silná je medvědí grupa.

Pokud úroveň předchozího ATH odrazí cenu, tak se následně můžeme dočkat pohybu UP k překonanému swing low 0.45351 $ ,kde opět budeme netrpělivě čekat na reakci trhu.

V případě, že by výprodej toto předchozí ATH nevydrželo, tak nás čeká propad k silnému supportu v oblasti 0,25 $. Ano, to je přesně ta cena (0,25 USD), kvůli které jsem sklidil tak velkou kritiku našeho, dnes již bývalého fanouška T11.

V případě, že by po úspěšném odrazu od 0.39887 $ došlo na seriózní pohyb UP až k předchozímu low 0.45351 $, může nám v cestě stát malá konsolidace, která je součástí překonaného swingového low. Kdyby trh na tuto oblast nereagoval a cena dál rostla, tak nám tento pozitivní růst může překazit ještě technická úroveň 0.52 $, kterou tvoří tzv. KEY level kombinovaný s malou resistancí.

Silný support v oblasti 0,25 $ by se pak mohl stát konečnou zastávkou XRP v roce 2018. Pochopitelně, pokud by došlo na překonání silného supportu, tak to bude pro XRP hodně špatné. Nicméně osobně věřím v to, že silný support již pokles skutečně dokáže zastavit. Tady by velmi pomohla pozitivní fundamentální zpráva, jakou by bylo například zalistování na Coinbase.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...