29.07.18 Technická analýza BNB/BTC – Späť k ATH

Share This Post

Dnes sa po dlhšej dobe pozrieme bližšie na Binance Coin, ktorý sa po vyše mesačnom Downtrende opäť otočil a začal rásť. Čo je za tým, prečo tak náhly obrat a kam až porastieme? To si rozoberieme v následujúcich riadkoch.

BNB marcet cap

Binance Coin, ako som už písal v úvode, padal vyše mesiaca z ATH. No pred pár dňami prišiel konečne obrat. Ten však nenastal iba tak, z ničoho nič. Dňa 18.7.2018 Binance pristúpilo, už v poradí štvrtému, páleniu mincí.  Presne bolo spálených 2,528,767 BNB tokenov, v hodnote takmer 30 miliónov dolárov. A aj keď sa môže pri pohľade na graf zdať, že táto skutočnosť nijako novplyvnila dianie na trhu, opak je pravdou.

Trojdenný graf Binance:

Z technického hľadiska bolo pokračovanie poklesu k supportnemu pásmu viac než žiaduce. Otočka vo vzduchoprázdne by nemala žiaden zmysel a z dlhodobého hľadiska by bol v takom prípade rast veľmi nestabilný.

Teraz však máme ako na jednodennom, tak aj trojdňovom grafe krásnu obratovú formáciu Engulfing, posadenú priamo na najsilnejšom supporte na tomto trhu.

Denný graf Binance:

BNBBTC1D

Takže čo bude nasledovať? Trh rástol až k silnej rezistencii 18660 Satoshi. Práve pri nej došlo k nevyhnutnej reakcii, tak ako som písal pred dvoma dňami v dennom update altcoinov. Tu budeme chvíľku konsolidovať. Nespanikárte, kľudne môže dôjsť aj k poklesu k 16200 Satoshi. Následne by mal prísť útok k prelomeniu rezistencie. Po jej zdolaní určite príde opäť ku konsolidácii a návratu k 18660 Satoshi. A až tak sa nám otvorí cesta k ďalšiemu rastu.

Pokles z aktuálnej ceny pod support 16200 Satoshi neočakávam, preto som túto možnosť naznačil bledou šípkou. Stať sa to môže, ale je to dosť nepravdepodobné a nie je k tomu ani dôvod.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

 

Related Posts

Hádka Jeffa Bezosa a prezidenta Joe Bidena ohľadom inflácie – Čo na to kryptokomunita?

Medzi Jeffom Bezosom a americkým prezidentom Bidenom sa rozpútala...

Rusko legalizuje kryptoměny pro platby, říká ministr

Od 1. ledna loňského roku jsou kryptoměny v Rusku...

Analytici si všímajú paralely s marcom 2020, bude to tento rok inak?

Analytici na krypto aj tradičných trhoch zaznamenali niektoré prekvapivé...

Jihokorejští investoři se chystají žalovat Do Kwona za podpod

Jihokorejská právnická firma LKB & Partners se údajně chystá...

Regulačné orgány EÚ využívajú nedávne situácie okolo Terra Luna na presadenie digitálneho eura

Mnohí budú považovať volatilitu vyvolanú útokom na algoritmicky podporovaný...

Do Kwon chce rozdělit blockchain Terra jako součást plánu obnovy

CEO a spoluzakladatel Terraform Labs Do Kwon formálně navrhl...