Ethereum je velmi oblíbená, ale poslední roky i dosti kontroverzní kryptoměna. Asi nikdo nebude pochybovat o tom, že právě Ethereum si určitě zaslouží být druhou nejznámější kryptoměnou. Špatně zvládnutý plán aktualizací a vysoké poplatky jsou na druhou stranu hlavní problémy, které Ethereum drží nadále v obrovském odstupu od Bitcoinu.
Vývojáři Etherea však výrazně za poslední roky změnili strukturu druhé největší kryptoměny. V tomto článku si povíme o třech hlavních důvodech, díky kterým se cena Etherea může ve velmi krátké době dostat znovu na historické maximum.
Kryptoměnový trh znovu ožívá
Cena Etherea se z dlouhodobého hlediska nachází v rostoucí trajektorii. Od konce roku 2020 až k dnešnímu dni jsme mohli sledovat přibližně 200% zhodnocení. Minulý rok ale nebyl jeden z nejlepších z pohledu cenového zhodnocení. Cena se celou dobu držela nad velmi silným supportem, který je na hladině 2000 USD. V případě začátku příštího bear marketu se můžeme opírat právě o tento level.
Ethereum od posledního dna udělalo zatím 40% zhodnocení a roste přibližně stejným tempem jako Bitcoin. Dá se proto očekávat, že brzy obě nejznámější kryptoměny budou testovat historické maximum. V případě mince Ethereum je to 5 000 USD.
Chceš nakupovat Ethereum nebo další kryptoměny? Doporučujeme burzu Binance, kde najdeš široký výběr kryptoměn. A jako bonus, když si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<<, získáš navíc doživotní slevu na obchodní poplatky.
Ethereum čekají nové aktualizace
Ethereum má velké problémy s načasováním novinek a změn. V minulosti se aktualizace ETH 2.0 roky odkládala. Dokonce v současnosti po více než jednom roce je tato aktualizace pro většinu uživatelů nepoužitelná, jelikož přechod na novou síť si může dovolit pouze ten, kdo má více než 32 mincí. Proto se plánuje v roce 2022 update Merge, který spojí obě sítě, vznikne tedy „nové aktualizované Ethereum“. Přejde se zároveň i na algoritmus proof-of-stake a těžba už dále nebude možná.
Na webu ethereum.org pravidelně přidávají vývojáři nové informace o aktualizacích. Více o výše zmíněném spojení se můžeš dočíst v tomto článku (v angličtině).
O tom, co je to ETH 2.0 a jaké změny nás čekají, jsme psali v minulém článku: Ethereum 2.0 PoS, staking, sharding, plazma – Vše, co potřebujete vědět
Do kryptoměny Ethereum investují velké fondy
Po Bitcoinu je Ethereum druhá nejvíce vyhledávaná kryptoměna velkých hráčů a fondů. Pouze Grayscale celkem vlastní téměř 9 miliard dolarů v této minci. S marketcapem větším než 90 % akcií na světě patří ETH poslední roky k nejvíce vyhledávaným aktivům investorů. Láká je hlavně originální technologie a celkově svět kryptoměn.
ANNOUNCEMENT: Since our product family continues to grow, we've created a new resource for information about our funds, updated daily so there’s no need to wait for our daily snapshot. We’ll still tweet a reminder every week: https://t.co/ivV82Q4bBo pic.twitter.com/Gg6ePrhx47
— Grayscale (@Grayscale) February 14, 2022
Velké fondy jsou největší hráči na trhu, kteří určují cenový vývoj. Pokud do trhu bude i nadále proudit příliv velkého kapitálu, tak určitě můžeme vidět ETH i na vyšší ceně než pouhých 5 000 dolarů. Likvidita na druhé nejznámější kryptoměně je každým rokem větší, a tudíž ke stejnému pohybu je potřeba čím dál více kapitálu. Ve srovnání s rokem 2016 již kryptoměny nejsou v režii malých hráčů a retail investorů.
Přečti si také: Chris Burniske: „Hodleři projektu Cardano budou nakonec zklamáni, naslibovali jim více, než mohou reálně splnit.“