Analýza Bitcoinu 16.02.2022: Vývoj Bitcoinu dle předpokladů předchozí predikce!

Share This Post

V pondělní analýze Bitcoinu jsem naznačil možný posun ceny Bitcoinu do pásma okolo 44 000 $. Předpokládal jsem zde zastavení nákupní aktivity a možný obrat, na kterém by se dalo něco málo vydělat.

K obratu nedošlo přímo na hladině 44 000 $, ale pohyb se zastavil o necelá 2 % výše na cenové hladině 44 785 $ (Bitstamp). Každopádně ten, kdo si v úrovni 44 000 $ nastavil sell order a vydržel do současné chvíle, je již 600 $ v zisku. V době psaní této analýzy se Bitcoin obchoduje za cenu 43 405 $.

Jaký sentiment teď panuje na trhu s Bitcoinem? A změnilo se něco zásadního? 

Kvartál……………………………. UPtrend

Monthly……………………….…..Velmi dobře etablovaný UPtrend

Weekly ………………………..…..Stále definovaný, ale již značně oslabený UPtrend

Daily……………………………. Downtrend

V zásadě žádná změna neproběhla, pouze se nám posunula hodnota Bitcoinu z ceny 42 100 $ k úrovni 44 800 $, ale trend zůstává stejný na všech pásmech. Stále platí, že v průběhu března by se mohla cena Bitcoinu snížit opět k hodnotám okolo 35 000 – 32 000 $, ale to ještě není na pořadu dne. V předchozí analýze jsem psal, že cena Bitcoinu by se do konce měsíce měla udržet v blízkosti úrovně 44 500 $, a proto zatím uvidíme jen lokální pokles.

Bitcoin graf H4 (Bitstamp)

Při pohledu na graf Bitcoinu s time frame H4 si snadno všimnete lokálního supportu v oblasti 42 600 – 42 000 $. Toto by měl být cíl současného, lokálního oslabení, které začalo na hodnotě 44 785 $. Bude velmi důležité, jak se obchodníci zachovají právě v oblasti tohoto lokálního supportu. Pokud se zde cena opět odrazí a zamíří severním směrem, tak můžeme očekávat další posilování až k hladině 46 000 $. Pod tímto supportem se nalézá ještě dynamický support, který se neustále mění, neboť je tvořen klouzavým průměrem SMMA 100/H4.

Očekávám retest oblasti 42 600 – 42 000 $, a díky přítomnosti klouzavého průměru SMMA100 také předpokládám zastavení lokální korekce a obrat. Klouzavý průměr SMMA 100 bude působit jako pojistka a posila lokálního supportu, ale trh nás může i zde nepříjemně překvapit. Problém může nastat v případě, že cena BTC propadne pod klouzavý průměr SMMA100 na time frame H4. V takovém případě trh ztratí lokální podporu a můžeme očekávat návrat až k hodnotám okolo 38 000 $.

Musíme být připraveni na obě varianty i přesto, že spíše očekávám obrat a pokračování k obchodním hladinám 44 500 – 46 000 $. Pokračování severním směrem je více pravděpodobné, neboť jsme za polovinou měsíce a close měsíční svíce by mělo být někde poblíž úrovně 44 500 $. Cenová hladina 46 000 $ je spodní okraj dlouhodobé rezistence. Tato oblast je pro obchodníky atraktivní také díky přítomnosti daily gaps (např. 49 458 $). Někteří obchodníci se specializují na obchodování těchto gapů, jelikož to jsou silné reakční hladiny, na kterých bývají umístěné obchodní příkazy.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...