30.09.18 Technická analýza XMR/USD – Růst nevydržel a Monero je opět na začátku

Share This Post

Bitcoin se plácá z místa na místo, teoreticky se dá říct, že pokud se weekly zavře v polovině předchozí svíce, tak by příští týden mohl být zase v zelených číslech. Cena Bitcoinu by pak mohla zamířit k otestování předchozího high 7400 $. To samozřejmě znamená překonat, alespoň krátkodobě, psychologickou bariéru 7000-7200 $. Hodně bude záležet, jak nakonec weekly zavře. Včera cena konsolidovala pod resistací 6600 $, dnes cena přeskočila nad tuto S/R úroveň. To by mohlo podpořit také altcoiny, před dvěma týdny už to vypadalo nadějně, ale euforie postupně odezněla.

Slušná část finančních prostředků z Bitcoinu a jiných coinů bylo směněno za Monero a to by mohlo tento coin trochu povzbudit k životu. Tvrdé regulace jsou zatím v nedohlednu, a tak by se Moneru mohlo dařit. Proslýchá se také, že do Monera byla převedena velká část financí za účelem vyprání nezákonných prostředků. Na kolik je toto tvrzení pravdivé, nikdo neví, ale pokud díky tomu cena poskočí nad 160 $, tak nám to může být celkem jedno. Naopak platí, že pokud se kolem tohoto případu rozhoří vyšetřování, tak to může Moneru celkem hodně uškodit.

Daily trend………………………..downtrend

Údajně do Monera přiteklo v hotovosti 90 milionů amerických dolarů přes 44 burz na celém světě. Bohužel to zatím na Moneru moc poznat. Poslední analýza ze dne 01.09.18 měla v nadpisu otázku, zda tempo růstu na Moneru vydrží? Dnes již můžeme říci, že nevydrželo! Klíčovou úrovní byla cena 131 $, zde mohla nastat změna. Nakonec se cena dostala k úrovni 142 $, ale poté nastala očekávaná  korekce.

Trh se následně vrátil k silnému supportu a dosáhl na cenu 96 $, po odrazu se zde vytváří konsolidační zóna tvořící trojúhelníkovou formaci. Formaci včera trh prorazil směrem dolů, ale 12H svíce nakonec silně zatáhla cenu zpět do formace. To by mohlo naznačovat pozdější UP, trojúhelníkem však prochází MA200/H12, se kterou má trh evidentně problém. Ideální by teď bylo, kdyby trh MA200 prorazil a hned poté prorazil i horní trend line trojúhelníku. Tato kombinace by byla silnou podporou pozdějšího růstu. Zatím to však bohužel vypadá, že cena pomalu opouští formaci směrem k supportu.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....