30.10.18 Technická analýza EOS/BTC – Překoná EOS resistanci nebo otestuje support?

Share This Post

Pohledem na trhy altcoinů zjistíme, že většina se nachází v blízkosti nějakého supportu a poslední oslabení Bitcoinu pouze spustilo ceny altcoinů na tyto lokální S/R úrovně. Podívejme se třeba na EOS, jehož hlavní support je v úrovni 0.00061600 BTC, ale zde se prudký pokles Bitcoinu moc neprojevil.

Cena se 12. srpna pokusila otestovat support, ale následně se vrátila na vyšší pozice, kde začala konsolidovat. Tato silná konsolidace, která se následně zformovala do trojúhelníku, může v následujících dnech otestovat spodní oblast formace.

Díky této konsolidaci se na daily prakticky vytratil trend, ale weekly zůstává v silném downtrendu. Aktuálně tedy očekávám otestování střednědobé trend line, která může odstartovat UP korekci k resistanci v úrovni 0.00103000 BTC. Je potřeba si uvědomit, že pohyb UP může trvat několik týdnů a bude proto ovlivněn silným weekly downtrendem. Tento pak může růst rychle ukončit, pokud se objeví například negativní fundamentální zprávy.

Případný UP na Bitcoinu začátkem měsíce by tuto  korekci k resistanci mohl podpořit. Ideální by bylo, kdyby do té doby EOS otestoval stoupající TL a teprve zde vznikl jasný směrový signál. Samozřejmě překonání vzestupné TL by pravděpodobně znamenalo pokles a retest supportu 0.00061600 BTC. Z dlouhodobého pohledu však vnímám EOS jako silně rostoucí aktivum, které rozhodně neřeklo poslední slovo. Podporou budoucímu růstu jsou například změny v protokolu s názvem EOS21 a s tím souvisí i nárůst uživatelů sítě. Více se o tomto tématu můžete dozvědět na našem partnerském webu Kryptomagazín.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Čo by znamenal pád tradičných trhov pre bitcoin a ethereum?

V poslednej dobe sa z mnohých zdrojov dočítate o...

Zakladateľ Celsius Network Alex Mashinsky údajne vybral 10 miliónov USD pred oznámením bankrotu

Zakladateľ a bývalý generálny riaditeľ lending platformy Celsius Network...

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...