30.10.18 Technická analýza EOS/BTC – Překoná EOS resistanci nebo otestuje support?

Share This Post

Pohledem na trhy altcoinů zjistíme, že většina se nachází v blízkosti nějakého supportu a poslední oslabení Bitcoinu pouze spustilo ceny altcoinů na tyto lokální S/R úrovně. Podívejme se třeba na EOS, jehož hlavní support je v úrovni 0.00061600 BTC, ale zde se prudký pokles Bitcoinu moc neprojevil.

Cena se 12. srpna pokusila otestovat support, ale následně se vrátila na vyšší pozice, kde začala konsolidovat. Tato silná konsolidace, která se následně zformovala do trojúhelníku, může v následujících dnech otestovat spodní oblast formace.

Díky této konsolidaci se na daily prakticky vytratil trend, ale weekly zůstává v silném downtrendu. Aktuálně tedy očekávám otestování střednědobé trend line, která může odstartovat UP korekci k resistanci v úrovni 0.00103000 BTC. Je potřeba si uvědomit, že pohyb UP může trvat několik týdnů a bude proto ovlivněn silným weekly downtrendem. Tento pak může růst rychle ukončit, pokud se objeví například negativní fundamentální zprávy.

Případný UP na Bitcoinu začátkem měsíce by tuto  korekci k resistanci mohl podpořit. Ideální by bylo, kdyby do té doby EOS otestoval stoupající TL a teprve zde vznikl jasný směrový signál. Samozřejmě překonání vzestupné TL by pravděpodobně znamenalo pokles a retest supportu 0.00061600 BTC. Z dlouhodobého pohledu však vnímám EOS jako silně rostoucí aktivum, které rozhodně neřeklo poslední slovo. Podporou budoucímu růstu jsou například změny v protokolu s názvem EOS21 a s tím souvisí i nárůst uživatelů sítě. Více se o tomto tématu můžete dozvědět na našem partnerském webu Kryptomagazín.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Rusko aktívne zvažuje využitie digitálnych mien pre medzinárodné platby

Moskva zaujíma pozitívny postoj k digitálnym aktívam po tom,...

[SPRÁVY] • Stredoafrická republika je pripravená stať sa kryptocentrom • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Čas od času, najmä na...

[SPRÁVY] • Čína rozširuje používanie digitálneho jüanu na stredných školách • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Primárna kryptomena má už viac...

Bitcoin sa chystá všetkých prekvapiť, downtrend je za nami: Nicholas Merten

Kryptoanalytik a influencer Nicholas Merten sa rozhodol staviť na...

Greyscale CEO: Nedávný výprodej kryptoměn investory neodradil

Navzdory nedávnému výprodeji trhu s kryptoměnami je optimismus mezi některými předními...