31.03.18 Technická analýza Ripple – XRP/USD – Příprava před dalším úderem

Share This Post

XRP je na tom skutečně špatně, samozřejmě věřím v následný růst až dosáhne svého hlavního supportu. Zatím však stále oslabuje. Překonal všechny supporty a neustále oslabuje, cena 0,25 $ je sice lákavá a všichni jí vidí, ale trh může zadržet již cena dynamického supportu 0,43 $, support tvoří samotný výpočet ceny, ne běžně viditelná formace TA . Samozřejmě ani tato cena na zadržení volného pádu stačit nemusí.

Věřím, že XRP je bolestivou položkou každého investora, ale nic nepadá věčně a Ripple má před sebou skvělou budoucnost, jen je potřeba dát tokenu XRP čas. Postupné uvolňování XRP bude probíhat několik let, a proto očekávat raketový nárůst ceny je nesmysl, ale například nárůst k hodnotám okolo 2$-5$ není tak nereálný ani v dohledné budoucnosti 1-2 let.

Kam to může vyrůst nyní?

Pojďme se teď podívat na současnou situaci okolo dynamického supportu. Nachází se na ceně 0,43 $ a v případě reakce na této hodnotě se může cena vrátit k resistenci v cenové úrovni 0,80 $, zde opět bude záležet na reakci trhu.

Že to není moc ?

Ano z pohledu spekulativního kapitálu na úrovni vlastněných tokenů do 10tis. kusů je to celkem zanedbatelná položka, avšak musíme si uvědomit, že v oběhu je 45 mld. tokenů XRP a velký nárůst ceny bude pozvolný, protože každý měsíc uvolní Ripple do oběhu  tokeny, které budou rychlé posilování průběžně brzdit.

Bylo by skvělé, kdyby se cena dostala přes dvě resistence a zde začala konsolidovat. Je potřeba dostat cenu do oblasti před posledním velkým propadem ceny. Tedy na hodnotu 1-1,2 $ aby se dalo mluvit o bezpečné zóně.

Ripple
XRP/USD Daily

V případě, že cena 0,43 $ nezastaví současný propad, může následovat z dlouhodobého pohledu oslabení až k hodnotám silného supportu, který je na ceně 0,25 $. Zde může vzniknout skutečně silná reakce, která může cenu posunout až k 0,80-1 $, ale tato oblast je technicky poměrně náročná a na nižších TF je v oblasti mnoho technických překážek.

V oblasti první resistence bude záležet jestli cena resistenci prorazí nebo začne opět oslabovat.

Krátkodobý náhled ceny

Z pohledu následujících hodin se prakticky nic asi nezmění, protože cena se pohybuje v poměrně široké formaci trojúhelníku, a proto bude důležité na kterou stranu vystoupí z této formace. Vzhledem k tomu, že se pohybujeme směrem k supportu a jsme v silném down trendu tak předpokládám průraz směrem dolů i když teď vlivem růstu Bitcoinu roste také XRP.

Ripple
XRP/USD-H1

Formace trojúhelník

Pokud se cena nachází ve formaci trojúhelník, znamená to, že konsoliduje cenu před dalším větším pohybem. Specifické pro takovou formaci je, že cena často udělá tz. falešný průraz a následně se rozjede na druhou stranu od průrazu.

Jak vypadá falešný průraz?

Trh ,,vystrčí,, jednu nebo dvě svíce a poté se vrátí zpět do formace trojúhelníku. Bývá to dobré znamení následujícího směru, ale na kryptoměnách většinou dochází k přímému průrazu bez varování a tento směr si většinou měna udrží. Speciálně na Bitcoinu se to děje celkem pravidelně. Vytvoří se trojúhelník, cena konsoliduje a zužuje postupně pásmo do doby, kdy jedna větší svíce opustí formaci a cena pak oslabuje/posiluje ve směru průrazu.
Většinou takový průraz vyvolá větší pohyb !

Samozřejmě nikdo nemůže zaručit, že support bude definitivní dno. Zde se očekává reakce, ovšem pokud by cena propadla až pod support, bylo by to skutečně zlé a trh by se mohl propadat dál. Proto v případě, že budete chtít nakupovat na supportu, tak si nejdříve počkejte na selhání trhu v pokusu prorazit tento support, případně si počkejte na vytvoření nějaké svíčkové formace, která potvrdí, že support je definitivně silnou podporou.

——————————————————————————————————

Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...