370% růst kryptoměny Ziliqa – proč tak šíleně narostla?

Share This Post

Zatímco celý kryptoměnový trh v čele s Bitcoinem roste, některé kryptoměny čelí masivnímu růstu své ceny. Mezi ně patří i kryptoměna Ziliqa. Od 25. 3. ke včerejšímu dni narostla již o 370 %. Proč token Zil rostl a má význam sledovat tento projekt dlouhodobě?

Co je kryptoměna Ziliqa?

Ziliqa představuje singapurský projekt, který založili Amrit Kumar a Xinshu Don v červnu 2017. Oba zakladatelé jsou výzkumníci ze singapurské univerzity National University of Singapore. Nativním tokenem sítě je token Zil.

Ziliqa byla založena s cílem stát se preferovaným blockchainem pro velké podniky, které spadají do herního, zábavného, ​​reklamního, finančního a platebního průmyslu. Podobně jako jiné projekty, i Ziliqa rozšiřuje svůj ekosystém decentralizovaných aplikací.

Čti také: TOP 5 metaverzových projektů, které se v roce 2022 vyplatí sledovat

Graf: Zil/USD. 1D
Graf: Zil/USD. 1D. Zdroj: Tradingview

Proč Ziliqa roste?

Token Zil začal výrazně růst poté, co společnost oznámila nové partnerství s aplikací Agora. Spolupráce se týká spuštění metaverzové platformy Metapolis, která má být navržena tak, aby umožňovala a podporovala umělce či koncepce metaverzových her. Metapolis vybral 2 miliony dolarů ještě před uvedením na trh a nedávno uzavřel partnerství s aplikací Agora. V páteční tiskové zprávě Sandra Helou, vedoucí metaverzního a NFT oddělení v Zilliqa, uvedla, že partnerství „oživí nejen kreativitu v rámci metaverza, ale také otevře neomezený přístup pro tvůrce z celého světa, aby se mohli připojit v rámci digitálního světa.“ Dodala, že partnerství mezi oběma společnostmi je postaví do „popředí inovace Web 3.0“.

Chceš nakupovat Ethereum nebo další kryptoměny? Doporučujeme burzu Binance, kde najdeš široký výběr kryptoměn. A jako bonus, když si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<<, získáš navíc doživotní slevu na obchodní poplatky.

Hodnota Zil po oznámení vyletěla okamžitě o 116 %. Následně cena mírně ochladla, ale i to jen proto, aby následně vyletěla o dalších 100 %. Hodnota kryptoměny se za krátký čas ztrojnásobila a při pohledu na graf vidíme dlouhé, zelené parabolické svíčky. Před růstem se cena pohybovala kolem 0,048 USD za token. Následně 25. 3. cena vyletěla na 0,96, což představuje dvojnásobek původní ceny. Další den se cena vyšplhala na 0,123 USD, kde jsme byli svědky odmítnutí a mírné korekce s poklesem na 0,86. 30. 3. však kryptoměna opět parabolicky vyletěla až na hodnotu 0,162. Den na to vidíme opět dlouhou svíčku, která vytáhla cenu až na 0,22 USD. V době psaní článku se Ziliqa obchoduje za 0,187 dolaru.

Čti dál: MicroStrategy si bere půjčku 205 milionů USD na nákup bitcoinů. Proč? 

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...