5 faktů o Bitcoinu, které vás překvapí

0
Bitcoin future

Bitcoin je tu s námi už více než 10 let a za tu dobu se kolem něj vytvořilo množství mýtů. Ty největší jsme vyvrátili v našich článcích (zde a zde), ale víte o tom, že existují zapomenuté pravdy o Bitcoinu a vy o nich pravděpodobně nevíte? Možná to zní jako clickbait, ale těchto pět faktů vás určitě příjemně překvapí.

Hacker v roce 2010 vytěžil 184 milionů BTC

Za „starých dobrých časů“, když Bitcoin nestál ani dolar a těžba pomocí CPU byla extrémně výhodná, se ještě vychytávaly poslední mouchy základní technologie, na které je celý systém postaven. Jednou z nich byl i bug, který umožňoval vytvořit obrovské množství Bitcoinů.

15. 4. 2010 neznámý hacker v bloku č. 74638 zničehonic vytvořil více než 184 milionů BTC. Satoshi Nakamoto se dal do práce a během 5 hodin chybu opravil. Verzí 0.3.1. udělal rollback Chai a bug byl pryč.

Může vás zajímat: Kam to až může cena Bitcoinu dotáhnout? – Predikce

Bitcoin byl forknutý minimálně 430krát

Všichni známe nejznámější forky Bitcoinu. Litecoin a Bitcoin Cash se i po letech existence drží na vrcholu tabulky a jejich kapitalizace dosahuje miliardy dolarů. Málokdo však ví, že Bitcoin byl přímo nebo nepřímo forknutý minimálně 430krát!

Na stránce coinmarketcap najdete přibližně 2500 coinů. Je zajímavé, že šestina z nich má svůj původ právě v Bitcoinu. Bitcoin je skutečný otec všech kryptoměn.

První Bitcoin faucet rozdával návštěvníkům 5 BTC

Krypto zdarma je podvod? Kdepak! Některé weby, tzv. faucety, takto přitahují návštěvníky. Jistě, rozdávají pouze malé částky, ale krypto je super v tom, že stačí chvilku počkat a hodnota vašich coinů může narůst do astronomických výšek.

Jasným důkazem je i první Bitcoin faucet, který vytvořil Gavin Andersen. Tento faucet byl zaměřen na prezentaci kryptoměn veřejnosti a každý návštěvník dostal jako motivaci 5 BTC zdarma.

Zaujal vás tento článek? Sledujte Kryptomagazin na Facebooku, ať vám neujdou další zajímavé novinky (nejen) z krypto světa.

~730 000 adres vlastní více než jeden Bitcoin

Dosud bylo vytěženo přibližně 18,5 milionů Bitcoinů a za deset let fungování se docela pěkně rozptýlily. Momentálně existuje přibližně 730 000 adres, na kterých je více než 1 BTC. Jednu možná vlastníte i vy.

Satoshi není nejmenší jednotka Bitcoinu!

Každý správný fanoušek kryptoměn zná jednotku Bitcoinu zvanou satoshi. 1 sat = 0,00000001 BTC a jde o nejmenší částku Bitcoinu, která se dá posílat. Technologie Lightning Network, tedy jakási nadstavba hlavního blockchainu, však pracuje s ještě menšími jednotkami. Poslat tam můžete i jedno milisatoshi (1 mSATA = 0,001 sat = 0,00000000001 BTC).

Zdroj:
bitcoinist.com

avatar
  Subscribe  
Upozornit na