6 nejznámějších krypto songů, které zná každý správný fanoušek kryptoměn

zdroj:kryptomagazin.sk
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Není pochyb, že se kryptoměny výrazným způsobem zapsaly do dění ve světě. Sektor digitálních měn jde neustále kupředu v oblasti technologie a jejich vývoj se v  posledním období rozšířil o různé umělecké a často humorné díla.

Umělečtí tvůrci ze světa kryptoměn vytvářejí humorné písně, které v mnoha případech parodují známé mainstreamové hity. Texty těchto písní jsou nahrazeny různými krypto frázemi. Jiní tvůrci se zaměřují na tvorbu originálních a jedinečných písní.

Nejznámější hudební díla o kryptoměnách

“Bitcoin pls go to moon”

Jedná se o klasiku ve světě kryptoměn. Píseň vznikla v roce 2017 po náhlém poklesu Bitcoinu (BTC) a poprvé byla zveřejněna 6. listopadu 2018 na YouTube kanálu 1thousandx. Píseň byla pojatá opravdu humorným způsobem a autor v ní vyzývá Bitcoin, aby přestal konsolidovat a začal růst. V době vzniku písně se Bitcoin obchodoval za více než 10 000 USD. Portál TradingView uvádí, že BTC se v této cenové oblasti nacházel velmi dlouhou dobu. V písni jsme mohli zpozorovat i velmi známé osobnosti ze světa kryptoměn – Michaela Novogratza a Tonea Vaysa.

“Banksters Paradise (A Bitcoin Song)”

Autorem daného songu je YouTube kanál Renegade Investor. Song je parodií na skladbu “Gangsta’s Paradise” od autora jménem Coolio. Text písně vnímá dnešní svět jako prostor pro “bankstrov”, který zvyšuje inflaci neustálým tiskem nových bankovek. Tento problém má vyřešit Bitcoin.

“BLOCKCHAINIAN RHAPSODY”

Jedno z nejznámějších děl, které bylo vydáno, je song od skupiny Queen “Bohemian Rhapsody”. Právě touto písní se inspiroval YouTube kanál Crypto Karaoke. Text písně “Bull markets come, bull market go, hodl high, hodl low” poukazuje na velmi známý výraz v kryptosvětě – HODL. Tento termín se používá jako označení hodlování(držení) aktiv bez ohledu na výkyvy trhu.

“Old Town Road (Bitcoin Version)”

YouTuber se pseudonymem Lil Bubble se výrazným způsobem postaral o propagaci kryptoměn tvorbou zajímavých parodovaných děl. V jeho hudebních videoklipech se častokrát objevuje osoba tančící ve vesmírném skafandru. Tento skrytý obsah má poukazovat na cestu Bitcoinu směrem na měsíc.

Nejsledovanějším songem YouTube je parodie “Old Town Road” od Lil Nas X – momentálně jednoho z nejpopulárnějších mainstreamových autorů. Píseň s humorem poukazuje na oblast hodlování a investování do kryptoměn.

“Hodl GANG”

Píseň je parodií songu “Gucci Gang” a byla zveřejněna na YouTube kanálu Chris Record TV. Autor zveřejnil video s tímto songem v období velkého “bull runu” ve světě kryptoměn a poukazuje na různé aspekty investování do kryptoměn.

“BITCONNECT EDM REMIX”

Bitconnect – nechvalně známá, dnes již nefungující společnost založená na krypto PODVODECH. Jeden z největších investorů tohoto projektu byl Carlos Matos. Ten na akci společnosti přednesl projev, který se později prezentoval jako “meme” a také byl součástí songu autora Dylana Locka ve stylu elektro tanečního žánru.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.