Dominance altcoinů Binance dosáhla 78 %, podle analytiků je před námi silná dynamika

Share This Post

Dominance obchodního objemu altcoinů na kryptoměnové burze Binance dosáhla 78 %, což podle jednoho z analytiků naznačuje silný potenciál pro altcoinový bull market v roce 2025.

„Se zvyšujícím se zájmem retailových investorů by altcoinový trh mohl v následujících měsících nabírat na síle,“ uvedl přispěvatel CryptoQuant Burakkesmeci ve své zprávě z 11. ledna.

Analytik věří v altcoinový bull market v roce 2025

Burakkesmeci zmínil, že objem obchodování altcoinů na Binance dosáhl v lednu 2025 hodnoty 77,83 %, což představuje nárůst o přibližně 11 % za posledních pět měsíců.

„Trvalý růst objemu obchodování altcoinů na Binance posiluje důvěru v potenciál altcoinového bull marketu v roce 2025,“ uvedl Burakkesmeci.

Burakkesmeci uvedl, že „je zřejmé“, že zájem o altcoiny od května 2024 stabilně roste, kdy dominance altcoinů na Binance činila 50,80 %.

Nicméně Altcoin Season Index na CoinMarketCapu, který porovnává 100 největších kryptoměn podle tržní kapitalizace na základě jejich 90denní výkonnosti, vykazuje skóre 46 ze 100, což naznačuje, že trh má blíže k „Bitcoinové sezóně.“

Obchodníci často sledují Bitcoin Dominance – metriku, která odráží podíl Bitcoinu na celkové tržní kapitalizaci kryptoměn – a její pokles považují za signál blížící se altcoinové sezóny. Podle dat TradingView dosahuje dominance Bitcoinu v době publikace 57,74 %, což je nárůst o 2,41 % za posledních 30 dní.

Trader sází na růst Etherea

Mezitím anonymní obchodník s přezdívkou Mister Crypto napsal 11. ledna na platformě X, že Ethereum by se mohlo „vyšvihnout ze $4k na $8k“ během nadcházejících týdnů.

Růst ceny Etherea obchodníci často vnímají jako indikátor, že širší altcoinový trh by mohl následovat výraznějším vzestupem.

V době publikace se Ethereum obchoduje za 3,279 USD, což znamená pokles o 15,77 % za posledních 30 dní.

Další pohledy na altcoinovou sezónu

CEO společnosti Bitwise Invest, Hunter Horsley, uvedl na platformě X, že je „neskutečně nadšený z pokroku, který Bitcoin a kryptoměny letos udělají“.

Někteří analytici však tvrdí, že nadcházející altcoinová sezóna se může od těch předchozích zásadně lišit.

Ki Young Ju, tržní analytik a CEO CryptoQuant, porovnal současnou tržní kapitalizaci altcoinů s Bitcoinem, jehož kapitalizace se od roku 2021 zdvojnásobila. Uvedl, že „přežijí pouze některé altcoinové projekty s jasnými případy využití a silnými příběhy“.

Ju dříve varoval, že tento tržní cyklus bude odlišný od předchozích a že altcoinová sezóna již není poháněna přesunem kapitálových zisků z Bitcoinu do altcoinů.

Related Posts

Bílý dům viní Moonshot AI ze zneužití technologie Anthropic pro Kimi K3

Bílý dům obvinil Moonshot AI, že při vývoji modelu Kimi K3 využila distilaci technologie Anthropic. Část expertů ale zpochybňuje, že by výkon nového čínského modelu šlo vysvětlit právě tímto postupem.

Stripe chce koupit PayPal za 53 miliard dolarů. Stačí to akcionářům?

Stripe a Advent International nabídly za PayPal 53 miliard dolarů, tedy 60,50 dolaru za akcii. PayPal nabídku zatím nekomentoval a řeší cenu, financování i regulaci.

Bitcoin vyskočil nad 64 000 USD po slabší inflaci v USA

Bitcoin po zveřejnění červnové inflace v USA krátce vystoupal nad 64 000 USD. Index spotřebitelských cen klesl meziměsíčně o 0,4 %, což byl největší pokles od dubna 2020. Obchodníci ale upozorňují, že cena stále naráží na důležitý odpor.

Tři američtí politici nakoupili akcie SpaceX krátce po rekordním IPO

Tři členové Sněmovny reprezentantů USA koupili akcie SpaceX krátce po rekordním vstupu firmy na burzu. Nákupy přitahují pozornost hlavně kvůli načasování a vazbám společnosti na americkou vládu.

Bitcoin narazil u 64 000 USD. Přijde obrat už na podzim?

Bitcoin po týdenní uzávěrce oslabil k 62 500 USD a oblast kolem 64 000 USD zůstává krátkodobou překážkou. Trh sleduje inflaci v USA, vystoupení Kevina Warshe k politice Fedu i napětí mezi USA a Íránem.

Polymarket chce v USA nabídnout obchodování na marži

Predikční platforma Polymarket podniká další krok k rozšíření svých služeb na americkém trhu. Její přidružená společnost Coming Home GBA LLC podala u americké National Futures Association žádosti, které by platformě otevřely cestu k obchodování na marži.