Ripple rozdá 265 milionů dolarů developerům – Bude se pracovat na velkých platformách

Share This Post

Iniciativa rozvoje infrastruktury společnosti Ripple oznámila spuštění nového, velkého projektu XRP Xpring. V oznámení, které bylo zveřejněno 15. srpna, se píše, že grant společnosti Xil dostane přibližně 265 milionů dolarů na webovou monetizační platformu Coil. Společnost Coil údajně použije prostředky na vybudování ekosystému tvůrců, vývojáře, společností a neziskových organizací, kteří budou využívat XRP. Prostřednictvím otevřeného standardu Web Monetization.

Dát tvůrcům kontrolu nad distribucí a zpeněžením

Coil je platforma, která tvůrcům poskytuje alternativní způsob zpeněžení jejich obsahu na internetu. Uživatelé mohou zveřejňovat veřejný a exkluzivní obsah na platformě, která slouží k vysílání streamovaných plateb. Tvůrci mohou také zpeněžit své vlastní webové stránky přidáním jednoduché značky. Generální ředitel Coil Stefan Thomas poznamenal:

„Tvůrci chtějí větší výběr a kontrolu nad zpeněžením a distribucí svého obsahu. Zpeněžení webu poskytuje řešení, které je spravedlivější, otevřenější a exkluzivnější pro tvůrce a fanoušky po celém světě.“

Nechte se odměnit za váš obsah

Aby se uživatelé internetu těšili z obsahu a zároveň delevopeři byli odměněni, Coil použije otevřené API s možností zpeněžení obsahu. Odměny pro developery se budou vyplácet okamžitě přes mikroplatby. Zpeněžení webu je založeno na protokolu Interledger, který vytvořil generální ředitel Coil, Stefan Thomas. Thomas je také bývalým CTO společnosti Ripple. Zatím společnost Ripple Xpring vyplatila 4 miliony dolarů pro prvních tvůrce obsahu. Ethan Beard, senior viceprezident společnosti Xpring, uvedl:

„Reklama a modely předplatného pro jednotlivé stránky jsou připraveny na velkou změnu. Nízké náklady a rychlé transakce XRP mohou výrazně díky Coil změnit fungování webových stránek. Toto by nabídlo alternativní metodu zpeněžení a má pozitivní vliv na tvůrce.“

Peter Brandt tvrdí, že Coil by měl začít okamžitě již v následujících dnech odměňovat první tvůrce obsahu přes XRP. Veteránský obchodník se domnívá, že měna by mohla klesnout o dalších 20 % v průběhu měsíce srpna. Mohl by to být menší problém, ale volatilita kryptoměn je velmi vysoká, proto leckdy může naopak cena stoupnout o 20 %.

Ripple se údajně také připravuje na soud kolem komise pro cenné papíry. Společnost v současnosti vede soud, který tvrdí, že prodal neregistrované cenné papíry.

Co číst dál?

[ZPRÁVY] Binance US by mohlo být spuštěno do dvou měsíců – Padli jsme pod 10 000 dolarů – bylo to naposled?

Zdroj:
cointelegraph.com

Related Posts

Ropa zlevňuje, Hormuzský průliv ale zůstává časovanou bombou

Ropný trh se v posledních dnech tváří, že nejhorší napětí kolem Hormuzského průlivu pomalu odeznívá.

SpaceX spadl z oběžné dráhy a s ním i nálada na trzích

Globální akciové trhy zažily další studenou sprchu. Tentokrát ji nespustila jedna špatná výsledková sezóna ani jeden slabý makroekonomický údaj.

Elon Musk může spojit SpaceX a Teslu do technologického impéria v hodnotě 5 bilionů USD

SpaceX vstoupila na burzu teprve před několika dny, ale investoři už začali řešit další možný krok. Tím by mohlo být spojení SpaceX a Tesly do jedné obří technologické skupiny.

Hackeři zasáhli OpenAI přes oblíbenou open source knihovnu

OpenAI potvrdila bezpečnostní incident, který souvisí s rozsáhlým útokem na open source ekosystém.

Elon Musk usiloval o absolutní kontrolu nad OpenAI a navrhoval spojení s Teslou

Sam Altman, spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti OpenAI, předstoupil v úterý před federální porotu v kalifornském Oaklandu.

Napětí kolem Íránu opět roste, cena ropy zůstává nad 100 dolarama

Ceny ropy na začátku týdne prudce vzrostly. Důvodem je ostrá reakce amerického prezidenta Donalda Trumpa, který označil íránskou odpověď na americký mírový návrh za „zcela nepřijatelnou“.