Alibaba uzavřela partnerství se společností Lolli, která umožňuje odměňování uživatelů v kryptoměnách. Švýcarsko nadále upevňuje svou vedoucí pozici jako blockchainové velmoci a nově se zde otevírá kryptobanka. Coinmarketcap přidal novou, analytickou možnost. Nyní se můžete podívat, jak likvidní jsou jednotlivé trhy.
Alibaba a Bitcoin = Power Duo
Alibaba je největším online prodejcem na světě. A právě tato společnost uzavřela partnerství s firmou Lolli. Lolli poskytuje službu odměn pomocí kryptoměn. V podstatě se jedná o odměny za nákupy a vytváří se tak pevnější vztah mezi zákazníkem a prodejcem.
Alibaba bude nově nabízet službu, kdy 5 % zaplacené částky půjde zpět kupujícímu ve formě BTC. Podle vyjádření společnosti Lolli se můžeme těšit na tisíce druhů zboží, které bude spadat do této kategorie.
Tržní analýza – 12. 11. 19 Update altcoinů – BNB, NEO, IOTA
„Díky novému partnerství budou miliony lidí odměněni v BTC, a to každý den. Nejdůležitější součástí tohoto partnerství je ovšem propojení celého světa skrze komerční aktivity,“ řekl CEO Lolli Alex Adelman.
Pro kryptoměny to znamená, že adopce pokračuje v raketovém tempu. Kromě nastupujících institucí se tak můžeme těšit na nově příchozí, kteří budou objevovat svět kryptoměn skrze svět online nakupování.
Švýcarsko udává trendy
Švýcarsko stojí v předních řadách adopce kryptoměn. Nejen, že má Švýcarsko hotové regulační rámce, ale také je postavilo tak, aby lákalo blockchainové společnosti z celého světa.
Dnes se Švýcarsko posunulo o kus dále. Vznik kryptobanky SEBA totiž představuje další krok, který umožní široké společnosti participaci na kryptoměnách. SEBA je plně regulovaná banka, která umožňuje bezpečné držení kryptoměn.
Více informací – Napětí na Bitcoinu by se dalo krájet! Býci a medvědi se neumějí dohodnout – ANKETA
Banka je nyní kompletně spuštěna a má souhlas lokálního regulačního orgánu k provozu bankovních služeb. Za zmínku také stojí, že SEBA vybrala 100 milionů dolarů od investorů do začínajícího odvětví.
Spuštění banky provází také spekulace, zda je vhodné, aby byly kryptoměny drženy někým jiným než samotným vlastníkem. Faktem ovšem zůstává, že ne každý chce být svou vlastní bankou. Dá se tak očekávat, že tento model bude postupně získávat více pozornosti a zájmu ze strany investorů.
Coinmarketcap má statistiky likvidity
Coinmarketcap je první zastávkou všech kryptonadšenců. Portál s cenami kryptoměn si vybudoval výsadní místo ve světě kryptoměn a nově se snaží také bojovat s tzv. Wash tradingem.
Právě wash trading je známou metodou, jak zviditelnit konkrétní kryptoměnu či burzu. Fakticky se jedná o to, že tradeři (spíše boti) provádí finanční operace, jejichž jediným cílem je vytvořit iluzi o tom, jak si samotný trh stojí. Fakticky se tak neobchodují žádné majetky, pouze vzrůstá volume dané burzy či statku.
V neregulovaném prostředí kryptoměn je to standard. Burzy se potřebují zviditelnit, aby přilákaly nové zákazníky a tohle je jednoduchý způsob. Na druhou stranu je to praktika, která by byla nezákonná na regulovaném trhu.
CMC se snaží s tímto neduhem bojovat a nově tak zavedla statistiku likvidity burz. Likvidita označuje to, jak rychle je možné směňovat konkrétní majetky. V podstatě to znamená, že pokud má burza vysokou likviditu, nebude problém prodávat či kupovat majetky za částky, které odpovídají pravé hodnotě.
Podle vyjádření CMC vypovídá míra likvidity daleko víc než volume, který je falšován na velké části burz. To by mělo nakonec vést k lepšímu rozhodování ze strany investorů. Na druhém místě se ovšem umístila burza HitBTC, která je nechvalně známa pro své praktiky a listování mincí, které nemají nejmenší šanci přežít. Na úplném TOPu se nepřekvapivě umístila burza Binance.
Co číst dále:
Obtížnost těžby Bitcoinu zaznamenala největší propad od roku 2018!