Vitalik Buterin: Binance DEX by měla být kritizována za centralizaci

Share This Post

Vitalik Buterin věří, že decentralizovaná směnárna společnosti Binance je lepším cílem kritiky ohledně centralizace, než je Ethereum. Buterin jako spoluzakladatel kryptoměny Ethereum v nedávné diskusi na Twitteru vyvolal v kryptoprůmyslu vlnu argumentů o decentralizaci, zejména Binance DEX a samotném Ethereu.

Nekritizujte Ethereum, že je centralizované…

Diskuse začala poté, co Buterin 21. prosince retweetl propagační video kryptosměnárny BTSE. Zatímco video zjevně nemá nic společného s otázkami, jako je decentralizace Etherea, spoluzakladatel této kryptoměny argumentoval tweety:

„Část, kterou považuji za hloupou, je kritika ETH za centralizaci…“


Tweet Vitalik zřejmě adresoval Magical Crypto Friends, kteří dělali propagační video pro platformu BTSE, řekla marketingová ředitelka BTSE Lina Seiche.

Skutečnost, že Buterin naznačil, že Magical Crypto Friends kritizovali Ethereum za centralizaci, a to, že umožňuje ICO, nemůže být dále od pravdy, poznamenala Seiche.

Seiche rovněž zdůraznila, že Liquid Network, sidechain BTC blockchainu, který používá BTSE na svůj nový prodej tokenů, nebyl nikdy inzerován jako decentralizovaný.

Binance DEX je jen těžko decentralizovaná…

Poté, co Seiche vzpomněla Binance, Buterin obrátil středobod pozornosti na Binance DEX, decentralizovanou burzu, jejíž testnet byl spuštěn společností Binance v únoru 2019. Vitalik tvrdí, že Binance je DEX, ve svém názvu ale ve skutečnosti decentralizovaná není. Pokračoval:

„Vypadá to, že je to lepší cíl než Ethereum, které má pouze několik vládních hodnot, jež se některým lidem sympatizujícím k BTC nelíbí.

Decentralizace a kryptoměny

Buterin je známý svým pozitivním postojem k decentralizaci, jakož i nesnášenlivostí pro centralizované směnárny kryptoměn. Již v roce 2018 Buterin tvrdil, že každý by měl vyvíjet lépe decentralizované platformy, zatímco centralizované směnárny kryptoměn jsou připraveny na to, aby shořely v pekle.

Na základě Buterinovy zprávy CEO Binance CZ odpověděl Buterinovi na Twitteru s tím, že nikdy nedochází k absolutní decentralizaci a projekty s hlavními týmy jsou stále centralizované. CZ v té době řekl:

„Nechápejte mě špatně, já jsem za blockchain, decentralizaci, svobodu. Ale nikomu bych nepřál shořet v pekle.“

Přečtěte si také:

CEO Ripple – List kongresu – Ripple nie je obyčajná kryptomena!

Co číst dál?

Pokiaľ sa zopakuje história, uvidíme opäť masívny rast kryptomien!

Zdroj:
cointelegraph.com

Related Posts

Ropa zlevňuje, Hormuzský průliv ale zůstává časovanou bombou

Ropný trh se v posledních dnech tváří, že nejhorší napětí kolem Hormuzského průlivu pomalu odeznívá.

SpaceX spadl z oběžné dráhy a s ním i nálada na trzích

Globální akciové trhy zažily další studenou sprchu. Tentokrát ji nespustila jedna špatná výsledková sezóna ani jeden slabý makroekonomický údaj.

Elon Musk může spojit SpaceX a Teslu do technologického impéria v hodnotě 5 bilionů USD

SpaceX vstoupila na burzu teprve před několika dny, ale investoři už začali řešit další možný krok. Tím by mohlo být spojení SpaceX a Tesly do jedné obří technologické skupiny.

Hackeři zasáhli OpenAI přes oblíbenou open source knihovnu

OpenAI potvrdila bezpečnostní incident, který souvisí s rozsáhlým útokem na open source ekosystém.

Elon Musk usiloval o absolutní kontrolu nad OpenAI a navrhoval spojení s Teslou

Sam Altman, spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti OpenAI, předstoupil v úterý před federální porotu v kalifornském Oaklandu.

Napětí kolem Íránu opět roste, cena ropy zůstává nad 100 dolarama

Ceny ropy na začátku týdne prudce vzrostly. Důvodem je ostrá reakce amerického prezidenta Donalda Trumpa, který označil íránskou odpověď na americký mírový návrh za „zcela nepřijatelnou“.