Byla přijata stížnost na Muska za manipulaci s trhem – Elon kontruje oznámením, kdy Tesla obnoví platby v Bitcoinu!

Share This Post

Generální ředitelka společnosti Sygnia Magda Wierzycka podala oficiální návrh na vyšetření údajné manipulace Elona Muska s trhem a zejména s Bitcoinem. Stížností se by se měla podle všeho zabývat komise pro cenné papíry a burzy v USA.

Musk vyzývá minery ke využívání čisté energie

Tuto informaci přinesl portál Cointelegraph a jak už bývá zvykem, Musk velmi rychle reagoval na toto obvinění. Generální ředitel společnosti Tesla tvrdí, že jeho společnost má v úmyslu obnovit přijímání plateb v Bitcoinu, ale až když se potvrdí, že Mineři využívají při těžbě čistou energii.

Podle Wierzycky Musk s naprostou vážností a úmyslně vystřelil cenu Bitcoinu, jen proto, aby následně na vrcholu prodal většinu svého BTC portfolia.

Musk opět reagoval:

„Toto je velmi nepřesný údaj. Tesla dosud prodala pouze přibližně 10 % podílu BTC, jen proto aby potvrdila, že se dá Bitcoinu snadno zbavit bez manipulace trhu.“

Zpráva o tom, že Tesla ukončila přijímání plateb v BTC přišla ještě v dubnu. Musk přiznal, že tento počin byl veden s určitým úmyslem. Chtěli totiž dokázat likviditu Bitcoinu jako alternativu k hotovosti. Jsou to opravdu zvláštní a zejména rychlé rozhodnutí, protože ještě měsíc předtím Musk oznámil, že Tesla přidala do svého portfolia Bitcoin v hodnotě 1,5 miliardy USD.

Celý tento proces však trval velmi krátce. Obavy ze spotřeby energie vyvolaly v celém krypto průmyslu negativní boom. Kromě Muska se přidala i Čína s úmyslem zakázat těžbu BTC. Co následovalo po mediální přestřelce už všichni víme – Bitcoin zaznamenal pokles o 54 %.

 

Skončí negativní mediální boom kolem Bitcoinu?

Během víkendu Musk naznačil, že by mohla Tesla opět přijímat platby v Bitcoinu:

„Když se potvrdí, že Mineři využívají čistou energii s pozitivním trendem do budoucnosti, Tesla opět umožní transakce s Bitcoinem.“

Před nedávnem dostal Musk pozvánku od CEO Microstrategy Michaela Saylor, na setkání minerů BTC. Toto setkání položilo základy pro vznik dobrovolného samoregulačního orgánu – „Rada pro těžbu Bitcoinu“Samozřejmě hlavním cílem rady bude navýšení možností využívání obnovitelných zdrojů při těžbě kryptoměn.

Navzdory velkému množství negativních zpráv se odhaduje, že přibližně 75 % minerů, již aktuální využívá alternativní zdroje energie, konkrétně bezuhlíkové zdroje. Uvedl to analytik společnosti Ark Investments Yassine Elmandjra.

Related Posts

Elon Musk může spojit SpaceX a Teslu do technologického impéria v hodnotě 5 bilionů USD

SpaceX vstoupila na burzu teprve před několika dny, ale investoři už začali řešit další možný krok. Tím by mohlo být spojení SpaceX a Tesly do jedné obří technologické skupiny.

Hackeři zasáhli OpenAI přes oblíbenou open source knihovnu

OpenAI potvrdila bezpečnostní incident, který souvisí s rozsáhlým útokem na open source ekosystém.

Elon Musk usiloval o absolutní kontrolu nad OpenAI a navrhoval spojení s Teslou

Sam Altman, spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti OpenAI, předstoupil v úterý před federální porotu v kalifornském Oaklandu.

Napětí kolem Íránu opět roste, cena ropy zůstává nad 100 dolarama

Ceny ropy na začátku týdne prudce vzrostly. Důvodem je ostrá reakce amerického prezidenta Donalda Trumpa, který označil íránskou odpověď na americký mírový návrh za „zcela nepřijatelnou“.

Elon Musk potvrdil zahájení masové výroby autonomního Tesla Cybercabu

Společnost Tesla zahájila ve své továrně Gigafactory Texas masovou výrobu autonomního robotaxi s názvem Cybercab.

Akcie na nová maxima vyhnalo FOMO, tvrdí Barclays

Akciové trhy se podle analytiků Barclays dostávají na nová maxima především kvůli FOMO, tedy strachu investorů z toho, že propásnou další růst.