Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Share This Post


Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o licenci platformy pro obchodování s virtuálními aktivy (VATP) vydanou městskou Komisí pro cenné papíry a futures (SFC) nebo zlikvidovat své podnikání a do tří měsíců opustit region.

K 26. únoru požádalo o registraci u SFC 18 kryptoburz, včetně OKX, Bybit, Crypto.com a HKVAX propojené s Binance. Od zahájení licenčního režimu loni v srpnu byly staženy další čtyři žádosti. Huobi HK, hongkongská pobočka kryptoburzy Huobi (nyní HTX), podala žádost o DPH 20. února, ale o tři dny později ji stáhla. Burza neuvedla, proč žádost stáhla. 

Jakmile budou kryptoburzy licencovány, mohou zapojit drobné investory, aby obchodovali s bitcoiny a ethereem. Různé altcoiny a stablecoiny jsou v současné době pod kontrolou SFC za účelem schválení obchodování.

Burzy s licencí

V současnosti jsou jedinými burzami, které obdržely své Hongkongské licence DPHP, OSL a HashKey. Podle místních zpráv musí burzy, které nesplňují požadavky DPHP, zastavit veškerý provoz do 31. května. Stejně tak burzy, jejichž žádost o DPHP byla zamítnuta SFC, musí město do tří měsíců opustit. 

Navzdory jasnému regulačnímu postupu zůstávají neautorizované kryptoburzy v Hongkongu přetrvávajícím problémem.

V loňském roce JPEX a Hounax, dvě z největších kryptoburz v Hongkongu, zkolabovaly poté, co se objevila obvinění z operací Ponziho schématu. Odhaduje se, že 180 milionů dolarů z peněz investorů bylo ztraceno ve skandálu JPEX, zatímco 145 obětí ztratilo dohromady 18,9 milionů dolarů v podvodu Hounax. Přestože úřady zmrazily některé prostředky spojené s JPEX a Hounax, většina peněz investorů zůstává ztracena. 

26. února se další hongkongská kryptoburza, BitForex, dostala pod palbu poté, co předchozí den zastavila zpětné odkupy uživatelů a vybrala 56 milionů dolarů ze svých horkých peněženek. Burza také přestala reagovat na dotazy uživatelů. Nyní probíhá vyšetřování. 

Related Posts

Napětí kolem Íránu opět roste, cena ropy zůstává nad 100 dolarama

Ceny ropy na začátku týdne prudce vzrostly. Důvodem je ostrá reakce amerického prezidenta Donalda Trumpa, který označil íránskou odpověď na americký mírový návrh za „zcela nepřijatelnou“.

Elon Musk potvrdil zahájení masové výroby autonomního Tesla Cybercabu

Společnost Tesla zahájila ve své továrně Gigafactory Texas masovou výrobu autonomního robotaxi s názvem Cybercab.

Akcie na nová maxima vyhnalo FOMO, tvrdí Barclays

Akciové trhy se podle analytiků Barclays dostávají na nová maxima především kvůli FOMO, tedy strachu investorů z toho, že propásnou další růst.

Podíl Googlu ve SpaceX může mít brzy větší hodnotu než většina firem na světě

Když Google před více než deseti lety poprvé investoval do vesmírné společnosti Elona Muska, byla to odvážná sázka na satelitní internet a snímkování Země.

Bybit rozdává 30 eur za vklad přes PayPal. Jak získat airdrop a obchodovat bez poplatků?

Kryptoměnová burza Bybit přináší zásadní vylepšení pro evropské obchodníky ve formě integrace globálního platebního giganta PayPal.

Firefish: příležitost, jak zhodnotit kapitál s neprůstřelným zajištěním v Bitcoinu

Hledáte způsob, jak nechat své peníze pracovat, získat vysoce...