Aké sú tie najviac alarmujúce ekonomické faktory podľa R. Kiyosakiho?

Share This Post

Uprostred varovania pred hroziacim finančným krachom (predovšetkým v Spojených štátoch) sa významný investor a autor bestselleru o osobných financiách „Bohatý otec, chudobný otec“ Robert Kiyosaki zameral na ekonomické faktory, ktoré by mohli prispieť alebo dokonca priamo viesť k naplneniu týchto chmúrnych predpovedí.

Kiyosaki už dlho varuje pred blížiacou sa katastrofou. Tá bude podľa neho dôsledkom kombinácie mnohých rôznych vplyvov. Sú tu ale tri alarmujúce faktory, ktoré podľa jeho slov obzvlášť vyčnievajú: hyperinflácia, digitálna mena centrálnej banky (CBDC) a správanie americkej vlády.

Hyperinflácia

Nedávno upozornil na to, že hyperinflácia nie je to, čo si mnohí ľudia myslia, teda že ceny rastú. Podľa neho v skutočnosti „znamená pravý opak“ a týka sa poklesu kúpnej sily peňazí.

Aby sa pred negatívnymi dopadmi tejto hyperinflácie ochránili, Kiyosaki svojim stúpencom poradil, aby sa zásobili aktívami, ako je napríklad vlajková loď decentralizovaných financií (DeFi) Bitcoin (BTC). Ďalej spomenul aj drahé kovy, ako je zlato či striebro. Podľa jeho slov tak majú šancu „byť víťazmi a nie porazenými“.

Reálne riziká CBDC

Okrem toho tento vplyvný investor a finančný analytik vyjadril aj obavy ohľadom dôsledkov budovania infraštruktúry pre okamžité platby FedNow americkej centrálnej banky. Tá podľa mnohých pripravuje pôdu na zavedenie celoštátneho CBDC.

Kiyosaki konkrétne tvrdil, že CBDC Fedu by viedlo k strate súkromia. Ale aj na zvýšenie hodnoty zlata, striebra, bitcoinu a hotovosti. Navrhuje na nič nečakať a do týchto aktív investovať „teraz, než bude neskoro“.

Vláda USA klame

Nakoniec autor knihy „Bohatý otec, chudobný otec“ kritizoval nedávnu správu amerického federálneho vládneho úradu pre štatistiku práce. Tá ukazuje, že zamestnanosť v USA v septembri vzrástla najviac za posledných osem mesiacov, a obvinil americkú vládu zo skresľovania faktov.

Podľa Kiyosakiho bola správa o raste zamestnanosti klamlivá. V skutočnosti sa týkala ľudí pracujúcich v dvoch zamestnaniach alebo na čiastočný úväzok, čo poškodzuje malé podniky, zatiaľ čo veľké podniky bohatnú. A túto situáciu označil za „marxizmus, socializmus, fašizmus“ namiesto kapitalizmu, ktorý má vo svojej podstate podporovať miestne malé podniky.

Záver

Kiyosaki zjavne nedôveruje americkej vláde a finančným úradom. Ich kroky majú na svedomí nielen rastúcu infláciu, ale aj klesajúcu úlohu amerického dolára ako svetovej rezervnej meny. To by podľa neho mohlo viesť až k zániku amerického impéria.

akékoľvek mince

Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...