TOP 5 článkov za minulý týždeň + MetaMask sa po stiahnutí vracia do Apple App Store

Share This Post

Pokiaľ máte málo času a nestíhate si prechádzať naše články po jednom, skúste naše týždenné zhrnutie. Všetko dôležité, čo sa v ten týždeň udialo, nájdete tu prehľadne na jednom mieste. Každý nadpis je možné rozkliknúť a prejsť tak na celý článok. Chýbať nebude ani bonusová správa.

September priniesol ťažiarom Bitcoinu rekordné zisky

September tohto roku sa stal výnimočným mesiacom pre ťažiarov Bitcoinu. Ťažiari najväčšej kryptomeny sveta podľa všetkého zaznamenali významný rast v ťažbe bitcoinov.

Zatiaľ čo najväčšia kryptomena sveta skôr stagnuje, veľkí ťažiari demonštrujú výraznú odolnosť a dokážu z aktuálnej situácie vyťažiť maximum. Najnovšie správy z uplynulého mesiaca svedčia o tom, že niektoré z popredných ťažobných gigantov (Marathon Digital Holdings, Riot Blockchain a CleanSpark) zaznamenali významný rast v ťažbe bitcoinov.

Marathon Digital Holdings, jeden z najväčších ťažiarov Bitcoinu v Severnej Amerike, oznámil, že v septembri vyťažil 1 242 BTC, čím zvýšil svoj celkový ročný počet na 8 610 BTC. Toto číslo je pozoruhodné, najmä s ohľadom na technické výzvy, s ktorými sa spoločnosť v minulosti stretla.

Bank of America dôrazne varuje svojich klientov – zlom sa blíži!

Analytici Bank of America 5. októbra zaslali klientom varovanie s názvom: „Cena peňazí“. Poukazujú v ňom na súčasnú situáciu pri amerických štátnych dlhopisoch. Sú totiž prepredané. Ceny a výnosy dlhopisov sa pohybujú opačným smerom. Historicky to bola vždy predzvesť významnej udalosti, ktorá ovplyvnila všetky trhy.

Americké štátne dlhopisy sú vo výpredaji. Obchodujú sa s výraznou zľavou oproti 200-dňovému kĺzavému priemeru. Takáto situácia v minulosti bola vždy signálom pre blížiacu sa udalosť, ktorá ovplyvnila všetky trhy vrátane kryptomenového. Napríklad október 1987 (tzv. čierny pondelok), máj 1994 (mexická menová kríza zvaná tiež kríza tequily), prasknutie dot com bubliny či hypotekárna kríza v roku 2009.

Wall Street sa bojí pokračovania medvedieho trhu

Zatiaľ čo vo svete kryptomien sa október historicky oslavuje ako Uptober, tak vo svete akcií veľmi priaznivý nebýva. A vyzerá to, že tento rok nebude výnimkou. Rastúce výnosy dlhopisov, kurz dolára a cena ropy znamenajú, že investori prechádzajú na hotovostné nástroje. Len za minulý týždeň do nich pridali takmer 71 miliárd USD. Majú strach.

Zhruba pred rokom sa hovorilo o dosiahnutí dna indexu S&P 500. Ten sa v súčasnej dobe pohybuje okolo 4 400 bodov a viac ako 180 akcií sa obchoduje za ceny nižšie ako pred rokom. Index síce tiež od začiatku roka rástol, ale za posledné dva mesiace zmazal viac ako tretinu tohtoročných ziskov. A medzi investormi panuje strach, že pokles ešte nekončí.

Aké sú aktuálne tie najviac alarmujúce ekonomické faktory podľa R. Kiyosakiho?

Uprostred varovania pred hroziacim finančným krachom (predovšetkým v Spojených štátoch) sa významný investor a autor bestselleru o osobných financiách ‚Bohatý otec, chudobný otec‘ Robert Kiyosaki zameral na ekonomické faktory, ktoré by mohli prispieť alebo dokonca priamo viesť k naplneniu týchto chmúrnych predpovedí.

Kiyosaki už dlho varuje pred blížiacou sa katastrofou. Tá bude podľa neho dôsledkom kombinácie mnohých rôznych vplyvov. Sú tu ale tri alarmujúce faktory, ktoré podľa jeho slov obzvlášť vyčnievajú: hyperinflácia, digitálna mena centrálnej banky (CBDC) a správanie americkej vlády.

Podanie spoločnosti ARK týkajúce sa spotového ETF na Bitcoin je „dobrým znamením“ budúceho schválenia

ARK Invest a 21Shares podali pozmenenú žiadosť o registráciu spotového Bitcoin ETF. Tá podľa analytikov agentúry Bloomberg zrejme rieši predchádzajúce obavy, na ktoré upozornila Komisia pre cenné papiere a burzy, čo je dobré znamenie pokroku.

Nedávny dodatok k spoločnému spotovému ETF na Bitcoin spoločnosťou ARK Invest a 21Shares možno považovať za „dobré znamenie“ pokroku a blížiaceho sa schválenia.

Zmenená žiadosť o schválenie podaná 11. októbra SEC pridáva ďalšie informácie o navrhovanom spotovom Bitcoin ETF. Obsahuje tiež postupy, ako bude fond spravovať aktíva a určovať ich hodnotu.

Eric Balchunas je hlavný analytik ETF agentúry Bloomberg. Vo svojom prejave uviedol, že zmeny môžu byť priamou reakciou na obavy, ktoré SEC požiadala emitentov ETF riešiť.

Bonusová správa

MetaMask sa po stiahnutí vracia do Apple App Store

Populárna ethereová peňaženka MetaMask opustila 14. októbra minimálne na hodinu Apple App Store. Tím stojaci za MetaMask na sociálnej sieti X zverejnil správu:

Sme si vedomí, že MetaMask nie je v súčasnej dobe k dispozícii na stiahnutie v App Store. To nesúvisí s ničím škodlivým a náš tím usilovne pracuje na čo najrýchlejšom vyriešení.

Neskôr zástupcovia projektu oznámili, že ich kryptopeňaženka je „ako bolo sľúbené, späť v Apple App Store“ a ospravedlnili sa za nepríjemnosti.

Spoločnosť MetaMask stále neuviedla žiadne konkrétne dôvody stiahnutia. Vo vyjadreniach pre niekoľko spravodajských webov zástupca vlastníka MetaMask uviedol, že stiahnutie nesúvisí so škodlivou činnosťou, zraniteľnosťou ani funkčnosťou aplikácie. Zároveň vyzvali používateľov, aby nahlásili všetky falošné aplikácie MetaMask.

Je potrebné poznamenať, že MetaMask nedávno pridala novú funkciu, ktorá používateľom umožňuje vkladať prostriedky prostredníctvom on-rampy Stripe. Nič však nenasvedčuje tomu, že by tento prírastok bol príčinou odobratia.

Podobné problémy s obchodom App Store spoločnosti Apple mali aj ďalšie aplikácie. Aplikácie Coinbase Wallet a Trust Wallet boli v roku 2022 krátko nedostupné, než boli opäť do obchodu vrátené. Tiež aplikácia Uniswap hlásila problémy so získaním zaradenia do obchodu Apple App Store.

Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: cryptoslate.com

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...