[AKTUÁLNĚ] SEC spouští nové odpočítávání – bude VanEck Bitcoin ETF od CBoE konečně schváleno?

Share This Post

Asi ještě všichni máme ještě v živé paměti nepřehlednou situaci, která nastala při schvalování VanEck SolidX Bitcoin ETF Americkou komisí pro cenné papíry (SEC). V komunitě panovala celkem optimistická nálada a spekulovalo se, že by mohl být návrh nakonec schválen.

Více o VanEck SolidX Bitcoin ETF najdete zde.

Jenže americký prezident Donald Trump nedostal své miliardy na postavení protimigrační zdi a přišel vládní shutdown, který prakticky znemožnil fungování státních úřadů.

Burza Chicago Exchange Board Options Exchange (CBOE), která za návrhem stojí, jej raději sama stáhla, neboť reálně hrozilo jeho zamítnutí z důvodu, že jej prostě nemá kdo projednat a slíbila, že až vládní shutdown pomine, podá jej znovu ve víře, že by mohl schvalovací proces proběhnout již rychleji. K tomu nakonec došlo koncem ledna. A včera se americký regulátor konečně vyjádřil, že již brzy zahájí odpočítávání na schválení (nebo také neschválení) burzovního fondu VanEck SolidX Bitcoin ETF.

90 dní na rozhodnutí

V souladu se zákonem musí nyní SEC rozhodnout, zda povolí zahájení Bitcoin ETF. Vyjádření musí padnout do 90 dnů od data zveřejnění oznámení, ke kterému došlo 20. února. Jak je již obvyklou praxí, v oznámení se uvádí:

„Ve lhůtě 45 dnů od data zveřejnění tohoto oznámení ve federálním rejstříku, nebo v lhůtě 90 dnů, kterou může Komise určit, pokud dospěje k názoru, že takováto delší lhůta je vhodná, musí Komise návrh schválit, zamítnout nebo navrhnout případné změny a rozšíření a zahájit řízení s cílem zjistit, zdali navrhované změny mohou vést ke schválení žádosti.“

Minulý týden (15. února) začala stejná lhůta běžet pro návrh Bitcoin ETF, za kterým stojí další velká společnost NYSE Arca.

Závěr

I když prakticky stejný schvalovací systém již několikrát v minulosti proběhl a vedl k velmi zdlouhavým jednáním a velkému zdržení ze strany SEC, tak je velmi pozitivní, že zde máme společnosti, které ve svém úsilí nepolevují a v kryptokomunitě jsou stále častěji slyšet hlasy, že konečné schválení je prakticky nevyhnutelné, jen co budou splněny všechny požadavky SEC.

Mohlo by vás zajímat

Apple Pay začal fungovat v ČR, iPhonem už zaplatíte všude

Zdroj:
cointelegraph.com

Related Posts

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...