Alternativní pohled na cenový vývoj Bitcoinu – Období akumulace trvá a ATH v roce 2021

0
bitcoin_UP

Bitcoin je znám svou vysokou mírou volatility. Ta může být pro mnoho investorů matoucí. Dnes se podíváme na to, jak by vypadal trh, kdyby se vyrovnaly cenové výkyvy. Takový přístup nám může poskytnout cenná data a zlepšit orientaci v nestálém prostředí kryptoměnových investic. 

Profesionální analýza: 12.01.20 Technická analýza BTC/USD – Včera úřadoval spekulativní kapitál!

Alternativní BTC vesmír

S velmi zajímavým pohledem na cenu BTC přišel analytik Benjamin Cowen. Cowen vzal v potaz data z posledního parabolického růstu a následné korekce a vytvořil velmi zajímavý obrázek. Cowen si totiž všiml nápadné podobnosti mezi propadem a následným vzestupem. Pokud rozdělíte graf na hranici silného supportu okolo 6000 $, tak lze najít jistou formu symetrie.

Cowen následně udělal jednoduchou věc. Pokud bychom odstranili jak silný propad, tak i následný parabolický růst a korekci, získáme graf, který by vypovídal o pokračující akumulaci na středové hodnotě. Tím by se před námi objevil přibližně následující obrázek (pro přehlednost jsem změnil svíčkový graf BTC na linku).

Přibližně takto by vypadal graf, kdyby se odstranily silné a iracionální pohyby. Předchozí graf tak podle Cowena dobře vypovídá o tom, že v podstatě probíhá období akumulace. Trhy jsou totiž vysoce emocionální prostředí a obzvláště silné cenové výkyvy vedou k iracionálnímu jednání. To by se dalo shrnout pořekadlem „pro stromy nevidí les“.

Trh zbavený emocí

Klíčovým poznatkem z předchozího grafu je, že se s velkou pravděpodobností nacházíme stále v období akumulace. A ačkoliv jsme mnohokrát volali po bull marketu, tak si budeme muset ještě počkat.

Za zvážení stojí také fakt, že silné cenové pohyby pravděpodobně mají specifický účel, a tím je setřást slabé ruce. Propad na 3 000 $ měl jistě devastující účinky na ty, kteří nakupovali BTC okolo ATH. I následný parabolický růst vedl k tomu, že od úrovně 10 000 $ již pravděpodobně nakupovali hlavně retail investoři, kteří tzv. chytali padající nože.

Celá situace bude z tržního hlediska výhodná hlavně pro tzv. chytré peníze, které budou kupovat BTC levně od investorů, kteří v podstatě dostali strach.

Co bude dál

Pokud se podíváme na předchozí cyklus, tak od dosažení topu trvalo tři roky, než BTC dosáhl na předchozí ATH. To fakticky znamená, že pokud by se měla minulost opakovat, tak nás čeká ještě jeden rok, než dosáhneme na úroveň 20 tisíc.

Na obrázku výše je vidět, že cena potřebovala 1134 dní k dosažení ATH. Pokud by se situace opakovala i nyní, tak můžeme vidět 20 tisíc za BTC na počátku roku 2021. To za předpokladu, že by platil model 4letých cyklů. Pokud by ovšem platil model prodlužujících se cyklů BTC, tak se můžeme dočkat prodlouženého období akumulace.

Nakonec je zde ale také trochu té naděje pro ty, kteří doufají v rychlé zisky. Poslední cenový vývoj ukázal, že volatilita na trhu je obrovská. A trhy mají tendenci převést co největší množství investorů. Pokud bude většina očekávat dosažení ATH nejdříve v roce 2021 a později, tak je klidně možné, že Bitcoin najde nové ATH dříve. V prostoru investic je kriticky důležité být připraven na všechny varianty.

Co číst dále?

VIDEOANALÝZA – Růst Bitcoinu na 8200 USD ještě nemusí znamenat bullish trend – Pozor na fake pohyby!

 

avatar
  Subscribe  
Upozornit na