Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Share This Post


Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že Kongres by se měl zabývat mezerami v regulaci digitálních aktiv, z nichž některé mohou představovat rizika pro investory nebo finanční systém.

Při slyšení 6. února o výroční zprávě Rady pro dohled nad finanční stabilitou se předseda výboru sněmovního výboru pro finanční služby Patrick McHenry zeptal Yellenové na její názory na připravovanou legislativu zaměřenou na řešení stablecoinů a regulační jasnost kryptoprostoru. Ministryně financí označila regulaci za „kritickou“ pro určité oblasti, včetně ochrany držitelů peněženek a dohledu nad emitenty stablecoinů.

„Existuje mnoho oblastí s ohledem na digitální aktiva, kde máme jasnou regulační pravomoc, ale identifikovali jsme některé mezery, kde by pro ochranu spotřebitelských investorů a řešení rizika finanční stability bylo užitečné, aby Kongres přijal opatření k vyplnění mezery,“ řekla Yellen.

Ministryně financí poukázala na Commodity Futures Trading Commission (CFTC) s tím, že nemá žádnou „dozorčí regulační pravomoc“ nad komoditami na spotovém trhu souvisejícími s bitcoiny. Tvrdila, že stablecoiny představují riziko pro americký finanční systém a prosazují „federální regulační dno“ použitelné pro všechny státy USA spíše než současný přístup stát od státu.

„Federální regulátor by měl mít možnost rozhodnout, zda by měl mít emitent stablecoinů zakázáno vydávat takové aktivum.“

Dva zákony na čekací listině

Yellenové poznámky zopakovaly předchozí veřejné komentáře ministryně financí, ve kterých vyzvala k vytvoření robustního regulačního rámce pro řízení kryptoměn ve Spojených státech. Sněmovní výbor pro finanční služby schválil v červenci 2023 zákon o finančních inovacích a technologiích pro 21. století a zákon o Clarity for Payment Stablecoins. Oba návrhy zákonů čekají na hlasování ve Sněmovně.

Zástupce McHenry, který od ledna 2023 předsedá sněmovnímu výboru pro finanční služby, se chystá opustit úřad v roce 2025 poté, co oznámil, že neplánuje znovu kandidovat. Dopad, který by jeho odchod mohl mít na regulaci digitálních aktiv, není jasný.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...