Analytik očekává, že zlato zdvojnásobí svou cenu – Co to znamená pro Bitcoin?

Analytik očekává, že zlato zdvojnásobí svou cenu - Co to znamená pro Bitcoin?

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Zlato v tomto roce významně zvýšilo svou cenu. Od vytvoření nového dolarového historického maxima v srpnu ale růst skončil a aktuálně se pohybuje pod ATH z poslední krize. Investoři vzácné kovy opustili ve prospěch akcií, které díky FEDu rostly ještě rychleji, a později přesedlali na posilující dolar. Tyto přesuny kapitálu ovlivnily i Bitcoin, který od září konsoliduje v intervalu 10-11 tisíc dolarů.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Frank Holmes – analytik a CEO společnosti US Global Investors – si myslí, že tato situace nevydrží moc dlouho. Podle jeho slov zlato do konce roku dosáhne 4000 $, a to i díky nejistotě kolem listopadových prezidentských voleb.

Čtěte také: Proč se spekuluje, že do oběhu vstoupí 150 000 BTC z Mt. Gox?

Proč by zlato mělo v následujících měsících růst?

Frank své tvrzení podporuje měřením volatility zlata ve 20denním, 60denním a 12měsíčním horizontu. V současnosti je podle něj jednu standardní odchylku pod průměrem, a proto očekává významnější pohyby.

Zlato v roku 2020
Zlato v roce 2020

Poptávku po zlatě by podle Franka měly zvýšit i indické svatby, kterých je v říjnu nejvíce, stejně jako festival Divali a blíží se i čínský nový rok. Nadcházející období bývá pro zlato velmi příznivé.

Zmíněné prezidentské volby jsou také obdobím nejistoty na trzích. Investoři nevědí, jak trh zareaguje na nového prezidenta, zda to nezmění postoj FEDu a podobně. Proto často utíkají do bezpečných přístavů, kterými jsou americké dluhopisy a samozřejmě vzácné kovy.

Nejistotu kolem těchto voleb zvyšují i vyjádření současného prezidenta, který se bojí podvodů s volebními lístky. O manipulaci amerických voleb hovoří již delší dobu a skvěle to zrekapituloval John Oliver ve své show Last Week Tonight. Rozhodně doporučujeme sledovat.

Čtěte také: Je to bublina? Volume decentralizované burzy Uniswap v září předběhl Coinbase

Jak Bitcoin zareaguje na růst zlata?

Investoři už dnes Bitcoin nevnímají jako extrémně rizikové aktivum. Berou ho spíše jako alternativní investici s velkým ziskovým potenciálem a skvělý doplněk ke zlatu. V roce 2020 jsme zaznamenali růst Bitcoinu hlavně v období nepokojů, resp. v dobách, kdy dolar začal slábnout. V současnosti se ale děje přesný opak a Bitcoin stagnuje.

Zlato vs. Bitcoin za poslední rok
Zlato vs. Bitcoin za poslední rok

V případě, že by skutečně došlo k významnému růstu zlata, tedy očekáváme, že se k němu přidá i BTC. I když je velmi sporné, zda skutečně dojde k tak masivnímu růstu, jaký očekává Frank Holmes.

Mohlo by vás také zajímat:

Dfinity – Tento projekt se po spuštění dostane do TOP 5 kryptoměn